New Generation, taneční soutěž pro malé tanečníky v Liberci

V Malém divadle v Liberci proběhne v neděli 7. dubna čtvrtý ročník mezinárodní amatérské taneční soutěže v klasickém a moderním tanci. Tuto akci pořádá taneční škola Malex působící při Divadle F. X. Šaldy. Hlavním cílem soutěže je přiblížit taneční umění širší veřejnosti a podpořit talentované děti a mládež, věnující se této činnosti na amatérské úrovni. Soutěž má celorepublikový i mezinárodní dosah, byli pozváni tanečníci z celé České republiky a zahraničí. Stává se tak místem setkání mladých umělců, kteří mají možnost porovnat své výkony, získat zkušenosti, najít potřebnou inspiraci a navázat nové formy spolupráce a přátelství.

New Generation, taneční soutěž pro malé tanečníky v Liberci

New Generation, taneční soutěž pro malé tanečníky v Liberci

Do soutěže se přihlásilo přes 20 tanečních škol z České republiky a Německa. Během jednoho dne se na jevišti Malého divadla sejde 260 účastníků, kteří předvedou 130 tanečních čísel. Do odborné poroty zasedne významný tanečník, choreograf a pedagog Zdenek Prokeš, první sólista baletu Národního divadla v Praze Adam Zvonař, tanečnice a pedagožka Anna Ščekaleva a emeritní sólistka Národního divadla, baletní mistryně Michaela Wenzelová.

Záštitu nad akcí převezme jako každoročně Ing. Květa Vinklátová, členka Rady Libereckého kraje. Ceny pro vítěze věnovala Nadace Preciosa. Soutěž se koná za finanční podpory Libereckého kraje a Nadace Život umělce. Partnerem letošního ročníku soutěže bude firma Grishko Dance.

„Rádi bychom v této bohulibé akci pokračovali i v dalších letech. Naším cílem je, aby se soutěž New Generation stala v Liberci tradicí s velmi dobrým jménem a vysokou uměleckou úrovní,“ sděluje ředitel soutěže Alexey Yurakov.

Zdroj: Divadlo F. X. Šaldy

Témata článku

New Generationtaneční soutěže

Malé divadlo - Liberec

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: