Noc divadel se uskuteční 15. listopadu

Noc divadel se uskuteční 15. listopadu

Noc divadel se uskuteční 15. listopadu

Třetí listopadovou sobotu se tradičně ve více než deseti státech Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžně divadelní programy nenabízejí. Součástí letošního ročníku je řada novinek, mimo jiné zvukový spot, který vznikl kolektivně z iniciativy koordinátora projektu IDU a divadel účastnících se letošního ročníku. Koncepčně a produkčně se spotu ujala brněnská divadla CED a Divadlo na Orlí. Spot poběží v českých rádiích od začátku listopadu a bude také ke stažení na webové stránce www.nocdivadel.cz. Koncepci spotu, na kterém se podílelo několik významných českých herců a hereček, vytvořil Ondřej Navrátil a hlasy poskytli Václav Postránecký, Hana Igonda Ševčíková, Milan Stehlík, Tomáš Sýkora, Roman Korda, František Derfler a Boleslav Polívka.
Další novinkou 2. ročníku Noci divadel v ČR je spolupráce s iniciativou Auto*Mat, která si klade za cíl podporovat veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu a zasadit se o zvýšení kvality života a pohybu ve městě. Noc divadel proto nabídne za dobrého počasí 5 tras cyklojízd, jejichž součástí bude návštěva významných pražských divadel. Jednotlivá divadla a soubory si v rámci trasy cyklojízdy připravila pro cyklisty speciální program, jako například komentované prohlídky, workshopy, improvizované inscenace nebo scénická čtení. Seznam i program cyklojízd a jednotlivé trasy naleznete na webu Noci divadel.
Institut umění – Divadelní ústav připravil pro letošní druhý ročník Noci divadel na nové webové stránce přehledný program, kde si zájemci podle filtrů mohou určit své preference a vybrat si tak akci vhodnou přímo pro sebe, svou rodinu či přátele. Mimo běžné vyhledávací filtry, jako jsou datum, město a divadlo, mohou zájemci vyhledávat například i dle typu akce a díky tomu si vybrat, zda chtějí navštívit akci hudební, vzdělávací, vhodnou pro rodiny s dětmi nebo seniory, workshopy, výstavu či komentovanou prohlídku. Program letošní Noci divadel byl zveřejněn již 15. října. Pro snadnější orientaci během dne a snadné plánování si mohou návštěvníci na webu vytvořit svůj vlastní program, který si uloží, vytisknou, případně následně zašlou na svůj email.
Pro akce s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací platí pro všechna divadla po celé České republice společné datum 1. listopadu 2014. Od tohoto termínu je možné programy rezervovat přímo v konkrétních divadlech na kontaktu uvedeném u jednotlivých akcí.
Vzhledem k úmrtí významného českého herce a dramatika Pavla Landovského se IDU rozhodl pro programovou změnu. Namísto výstavy věnované režiséru Petru Léblovi mohou návštěvníci Institutu umění – Divadelního ústavu během Noci divadel zhlédnout výstavu k uctění památky Pavla Landovského. www.idu.cz
www.nocdivadel.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: