NoD představí v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu izraelské choreografy

NoD představí v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu izraelské choreografy

NoD představí v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu izraelské choreografy

Pražský prostor NoD bude 1. a 2. listopadu hostit výjimečné představení Loď bláznů (Ship of Fools), které do České republiky poprvé přivezou dva izraelští choreografové Niv Sheinfeld a Oren Laor. Představení se bude konat v koprodukci s festivalem 4+4 dny v pohybu, který letos proběhne již posedmnácté. Loď bláznů rekonstruuje izraelskou realitu, odkazuje ke konfliktu na Blízkém východě, ale zároveň odhaluje životy tří postav, které si urputile chrání svůj vnitřní svět. Představení je dalším z exkluzivních zahraničních hostů, které Teatro NoD v této sezóně přiveze. Vedle již proběhlé premiéry mezinárodního projektu home:scape a izraelské dvojice choreografů Niv Sheinfeld a Oren Laor to v prosinci bude i uznávaná finská divadelní umělkyně Jenni Kokkomäki se svým novým projektem In/To Dark.
Niv Sheinfeld a Oren Laor příjíždějí do České republiky vůbec poprvé, a to díky spolupráci NoD s festivalem 4+4 dny v pohybu. Oba izraelští choreografové mají za sebou kariéru profesionálních tanečníků, kteří spolupracovali s takovými jmény jako Liat Dror & Nir Ben-Gal Dance Company, Yvgeny Arye, Edna Shavit, Nola Chilton and Yossi Israeli. Niv Sheifeld jako choreograf spolupracoval i s Kibbutz Dance Company, Batsheva Ensemble a je držitelem prestižních ocenění: Cena Ministra kultury Státu Izrael (2007) a ocenění Rosenblum Award for Performing Arts (2009). Společně působí od roku 2004 nejen jako choreografové, ale i jako pedagogové, kteří vyučují na tanečních školách po celém světě.
Dvojice choreografů Niv Sheinfeld a Oren Laor jsou světovou špičkou v současném tanci a do našeho prostoru patří. Nejen vysokou kvalitou a obsahovou bohatostí představení Loď bláznů, ale i tím, že jako choreografové jsou inovativní a naprosto originální co se vyjadřovacího jazyka týče,“ doplňuje šéfdramaturg prostoru NoD Adam Halaš.
Představení Loď bláznů, které mrazivě a alegoricky odkazuje i ke konfliktu na Blízkém východě, je příběhem tří osobností, které si zarputile chrání své vlastní vnitřní světy. V momentě, kdy se jejich setkání stane nevyhnutelné a břemena, která s sebou nesou, se odhalí, je setkání těchto tří vnitřních světů nevyhnutelné. Loď bláznů v sobě mísí dramatický text, poezii i pohybové divadlo. Je příběhem o lidském setkání, o potřebě ochraňovat a touze po mezilidském kontaktu, porozumění a přijetí. Loď bláznů zároveň vypráví o křehkosti vnitřních světů, zároveň se jedná o velmi silnou inscenaci co do intenzity i inovativnosti. Trailer k představení Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne od 26. října do 3. listopadu na mnoha pražských místech – v budově bývalého Casina Pařížská 25, v Divadle Archa, NoD / Roxy, divadle Alfred ve dvoře, ve Studiu ALTA nebo v prostoru La Fabrika. Více informací na www.ctyridny.cz. Zdroj: NoD

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: