Nová generace a Bohemia Balet představí tři premiéry choreografických miniatur

V pátek 21. dubna se v Divadle Na Rejdišti uskuteční komponovaný večer ve spolupráci platformy Nová generace a tanečního souboru Bohemia Balet. Na programu jsou tři premiéry choreografických miniatur, které byly vytvořeny přímo pro Bohemia Balet studentkami HAMU. Dále se diváci mohou těšit na dvě díla z repertoáru Bohemia Baletu a také reprízu choreografie REM od Gabriely Galiové.

Bohemia Balet. Zdroj: Nová generace

Bohemia Balet. Zdroj: Nová generace

Nová generace je platforma pro studenty Katedry tance a Katedry nonverbálního divadla pražské HAMU, díky které mohou prezentovat své práce na veřejnosti a získat tak potřebnou jevištní praxi. Bohemia Balet je soubor mladých tanečníků při Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, který tvoří absolventi českých i zahraničních tanečních škol a konzervatoří. Oba subjekty tedy mají podobnou vizi - uvádět mladé umělce co nejvíce do praxe a pomáhat jim tak v uměleckém rozvoji. Proto se stalo již tradicí, že každým rokem spojí síly a dohromady vytváří jednu či více premiér.

Letos se tvorby choreografií pro Bohemia Balet ujaly studentky Gabriela Galiová, Šárka Říhová a Jolana Šturmová. Výsledkem spolupráce jsou dvě sóla - Jarome (J. Šturmová) zpracovává v tuto chvíli velmi aktuální téma přecházení z období zimy do jara, slasti i strasti odkládání zimních svršků. Autorka druhé sólové choreografie A Deus Š. Říhová se nechala inspirovat poetikou písní Zuzany Navarové. Třetici premiér v rámci spolupráce Nové generace a Bohemia Baletu uzavře dynamická skupinová kompozice Underground (G. Galiová) pro pět tanečníků, která je inspirována sedmi smrtelnými hříchy, a to především smilstvem.

Premiéra to ovšem bude také pro novinku v repertoáru Bohemia Baletu Zrcadlo od Aleny Drapalíkové. Tato choreografie vznikla ve spolupráci se studenty 8. ročníku Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Ve večeru bude dále uvedeno dílo G. Galiové pojednávající o spánkové paralýze s názvem REM a celé představení uzavře pocta Bohemia Baletu Haně Hegerové vyjádřená skrze tanec v Penzionu na předměstí (Hana Litterová).

Zdroj: Nová generace

Témata článku

Bohemia BaletNová generace

Studenti HAMU

Divadlo na Rejdišti

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: