Nová generace mezioborová

V neděli se uskuteční první večer Nové generace v nové sezoně. Tentokrát uvede dvě choreografie tvůrkyň Anny Kroupové a Adély Kašparové. Obě dvě díla získala díky spolupráci se studenty UMPRUM či Institutu intermédií ČVUT výraznou vizuální stránku. Choreografie Tváří v tvář a SHAPƎ uvede Nová generace na scéně divadla DISK 2. října 2022.

Nová generace mezioborová

Nová generace mezioborová

Nová generace je platforma pro studenty choreografie a nonverbálního divadla pražské HAMU, díky které mohou prezentovat své práce na veřejnosti, a získat tak potřebnou jevištní praxi. Říjnový večer se ponese ve jménu mezioborové spolupráce. Oba dva tvůrčí týmy uváděných choreografií jsou totiž složeny i z jiných studentů než pouze posluchačů HAMU.

První choreografie večera, Tváří v tvář Anny Kroupové, studentky třetího ročníku bakalářského programu, se zabývá otázkou identity a je inspirována obrazy současného surrealistického malíře Agostina Arrivabene. Kostýmy a masky vytvořila studentka UMPRUM Barbora Kotěšovcová. Pro choreografii byla vytvořena autorská hudba, kterou složil student Katedry skladby HAMU Tobiáš Horváth.

V druhé části večera bude uvedena choreografie pro sedm interpretů silně inspirovaná street-dance komunitou, která je všem jejím tanečníkům ryze vlastní. Další inspirační vrstvou choreografie SHAPƎ Adély Kašparové, studentky prvního ročníku magisterského programu, je geometrie. Ta prosakuje na povrch především díky projekcím, které pro SHAPƎ na míru vytvořil student Institutu intermédií ČVUT Ondřej Tyle. I pro toto dílo vznikla autorská hudba, vytvořil ji Adam Egyházi.

„Formy street dance jsou rozmanité a přinášejí svá specifika, své vlastnosti, své charaktery. Důležité je zůstat sám sebou a nechat se unášet podporou okolí.” (z anotace SHAPƎ)

Více informací naleznete na facebookové události.

Zdroj: Nová generace

Témata článku

Adéla KašparováAnna KroupováNová generace

Divadlo DISK

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: