Nová premiéra skupiny Mime Fatale Ešús: Pantomima s beat-boxem míří na čundr

Nová premiéra skupiny Mime Fatale Ešús: Pantomima s beat-boxem míří na čundr

Nová premiéra skupiny Mime Fatale Ešús: Pantomima s beat-boxem míří na čundr

V sobotu 18. října uvede pražská dívčí pantomimická skupina Mime Fatale premiéru nové inscenace Ešús s podtitulem „kompilát zážitků z táboráku“. V pražském studiu ALTA připomene pět krásných mimek typicky českou čundrovou nostalgii a podívá se na ni s komickým nadhledem, to vše v doprovodu beat-boxu a country melodies.
Mime Fatale je pantomimický soubor, složený z pěti žen, absolventek Katedry pantomimy na pražské AMU, které svůj styl definují jako „hru gest, grotesku a krásné ženy v jazyce, kterému porozumí každý“. Jejich úspěch začal s kabaretní inscenací na motivy Johna Steinbecka Na Plechárně. Příběh pěti prostitutek ze stejnojmenné ulice zaujal diváky v Česku, na Slovensku i v Německu a přiměl dívky založit profesionální soubor. V dalším představení Push the Button rozšířily klasickou pantomimu do polohy virtuální reality PC her a spojily ji s beat-boxem. Nyní již jako stálice české moderní pantomimy završují volnou trilogii svých představení táborákovým Ešúsem.
„Ešús je příběh holek, které se vydají do divočiny a myslí si, jak to zvládnou. Jenže tato pětice nejsou zrovna rozené skautky,“ říká Dozer, jeden z beat-boxerů, zapojených v projektu. „Zkoušení s Mime Fatale si moc užívám. Jsme geniální team, holky přesně vědí, co chtějí, a my zas můžeme posouvat pohyb pantomimy do jiných rovin. Je to krásný experimentování, a samozřejmě je u toho i spoustu legrace.“ Dozer vytvoří spolu s Metodějem Constantinem, který je mimo jiné několikanásobným vítězem české Slam Poetry, a kytaristou Prokopem Jelínkem, celou zvukovou kulisu dívčí show.
Premiéra Ešúsu má ale ještě jeden rozměr. Proběhne v rámci mezinárodního festivalu MIME FEST, který v Praze začne 17. a potrvá do 22. října. Mime Fatale zde budou vystupovat po boku legend české i světové pantomimy, jako je Boris Hybner, Bodecker a Neander či drastický klaun Red Bastard, proslavený výstupy v Cirque du Soleil. Více: www.facebook.com/MimeFatale

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: