Novozélandský Charlie Chaplin se v únoru představí v Praze

Novozélandský Charlie Chaplin se v únoru představí v Praze

Novozélandský Charlie Chaplin se v únoru představí v Praze

Jatka78 již potřetí v řadě přivítají Thomase Moncktona. Známý mim, který bývá připodobňován k Charlie Chaplinovi třetího tisíciletí, vystoupí v pražských Holešovicích s inscenací The Artist, na kterém spolupracoval s finským Circem Aerem. Na Jatka78 se tento komik vrátí ve dnech od 22. do 24. února 2018.

Thomas Monckton tak navazuje na inscenaci The Pianist, kterou Jatka78 české veřejnosti představila před dvěma lety. Původem novozélandský umělec, který žije a tvoří ve Finsku, byl za Pianistu oceněn Total Theatre Award za nejlepší cirkusové představení na edinburském festivalu Fringe v roce 2014.
V loňské “štaci" na Jatkách Monckton představil inscenaci Only Bones, kde si ve své performanci vystačil s pouhým metrem čtverečním. Ve své tvorbě se otevřeně hlásí k odkazu Bustera Keatona a Charlieho Chaplina, k němuž bývá nejčastěji přirovnáván.
V nejnovější inscenaci The Artist se tak opět nabídne sled vtipných skečů a umělce — nešiku, kterému se budete smát a současně držet palce. Umělec na začátku děje přichází do ateliéru, aby pracoval na novém díle. Čeká na inspiraci. Když však konečně přijde, věci nejdou tak, jak by si náš umělec představoval.
Na The Artist s Thomasem Moncktonem, stejně jako na The Pianist, spolupracovala Sanna Silvennoinen, cirkusová umělkyně, choreografka a režisérka souboru Circo Aereo. Thom Monckton je prvním zahraničním umělcem, který letos na Jatkách vystoupí. Následovat budou novocirkusáci Groupe Bekkrell a Cie Circoncentrique, vyznavači montypythonovského humoru 100 % Circus nebo artisté z daleké Austrálie Gravity & Other Myths. Do Prahy zavítá i divadlo masek Familie FLÖZ, které po loňském zájmu vystoupí na Jatkách78 hned šestkrát.

Zdroj: Jatka78

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: