Olomoucký Týden improvizace uvede premiéru souboru Nanohach

Olomoucký Týden improvizace uvede premiéru souboru Nanohach

Olomoucký Týden improvizace uvede premiéru souboru Nanohach

Ulice Sladkovského v Olomouci bude v říjnu hostit netradiční festival Týden improvizace, který návštěvníkům nabídne širokou paletu nejrůznějších uměleckých druhů a žánrů a zároveň oživí i zapomenutou městskou periferii. Přehlídka ale zavítá také blíže k městským hradbám a ve světové premiéře uvede 4. října v Bezručových sadech představení Písečná žena taneční skupiny Nanohach. Po několika mezinárodních projektech tentokrát Nanohach dávají prostor tvorbě domácího umělce. Autorkou představení je Lea Švejdová, spoluzakladatelka souboru a renomovaná umělkyně, která se podílela na vzniku většiny souborového repertoáru. Má mnohaleté zkušenosti ze zahraničí a její tvorba byla oceněna na domácích i zahraničních platformách. Autorem hudby, která bude částečně produkována živě, je duo Tomáš Procházka a divadelník a mim Vojta Švejda.
Námět získala Švejdová v stejnojmenné knize japonského autora Kobo Abé, jenž vypráví fantaskní příběh muže, kterého v písečných dunách vlákají hlavní hrdinky do jámy, z níž není úniku. Společnicí se mu stává mladá žena, jejíž smířenost s hrozivým údělem je až živočišně fatální. Její osud a smíření se s naprosto bezvýchodnou situací a neustálá přítomnost proudícího a na vše se lepícího písku jsou inspirací při tvorbě příběhu. „Na ploše parku vznikne obrovské jeviště. Takto uváděné představení je určeno náhodným divákům i divákům na tuto konkrétní událost mířícím. Přiblížíme tanec nezasvěcenému publiku, vytvoříme noční iluzi oživlé zahrady. Spojení tance a přírody je velmi přirozený proces, na který se v dnešní době již zapomíná,“ dodává autorka.
Představení vznikalo v srpnu v rezidenci Divadla Konvikt, které je také hlavním pořadatelem Týdne improvizace. Festival bude kromě Sladkovského ulice probíhat nejen v Bezručových sadech, ale také v Uměleckém centru Univerzity Palackého a v klubu S-cube. Více informací o přehlídce naleznete na webu www.tydenimprovizace.cz. Zdroj: Divadlo Konvikt Foto: Marek Novotný

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: