Opera a balet Jihočeského divadla dostali své Thálie

Současná epidemiologická opatření neumožnila uskutečnit slavnostní předání cen Jihočeské Thálie v oboru opera a balet za rok 2019, které byly plánované v rámci zrušených premiér inscenací Polská krev (23. 10. 2020)  a 3+1 (13. 11. 2020). Oficiální vyhlášení letošních vítězů opery a baletu proto proběhlo online.

Šípková Růženka (Zdeněk Mládek). Foto: Michal Hančovský.

Šípková Růženka (Zdeněk Mládek). Foto: Michal Hančovský.

Výherce Jihočeské Thálie pro rok 2019 vyhlásili umělečtí šéfové souborů Tomáš Ondřej Pilař a Lukáš Slavický ve středu 25. listopadu 2020 na webu i sociálních sítích Jihočeského divadla. V krátkém videu osobně pogratulovali oceněným a vyhlásili také nejoblíbenější diváckou inscenaci.

Jihočeskou Thálii získala inscenace Šípková Růženka a stala se divácky nejoblíbenější baletní inscenací roku a dva její hlavní protagonisté obdrželi cenu za nejlepší jevištní výkony v oboru balet. Porotu Jihočeské Thálie uchvátila Rosa Maria Pace v roli Růženky a Zdeněk Mládek za roli Carabosse. Dle odborné poroty podal nejlepší mužský operní výkon Josef Moravec v titulní roli v inscenaci Dalibor, kterou jsme uvedli v rámci našeho divadelního areálu Bouda. Opeře Dalibor patří i cena za nejlepší ženský jevištní výkon v operních představeních - za roli Milady ji získala Lucie Kašpárková. Nejoblíbenější operní inscenací se stala rodinná podívaná Kominíček od Benjamina Brittena.

Cena Jihočeské Thálie bude oceněným předána společně s šekem v hodnotě 15 000 Kč, který výhercům věnuje Nadační fond Jihočeského divadla.

Zdroj: Jihočeské divadlo

Témata článku

Anna Marie PaceJihočeská ThálieŠípková RůženkaZdeněk Mládek

Balet Jihočeského divadla

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: