Orfeus a loučení bratrů Bubeníčkových

Orfeus a loučení bratrů Bubeníčkových

Orfeus a loučení bratrů Bubeníčkových

K příležitosti zakončení profesionální taneční kariéry se Jiří a Otto Bubeníčkovi představí v inscenaci Orfeus, která bude září uvedena v rámci československého turné se zastávkami v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a Plzni. Tato dvojčata se od svého prvního angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na scénách pařížské Opery, Govent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, David H. Koch Theater v New Yorku a mnoha dalších.
„Projekt Orfeus bude formálně překračovat hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčkových objeví německá tanečnice Anna Herrmann a populární slovenský herec Csongor Kassai. O hudební část představení se postarají Tereze Kovalová a Annabelle Dugast. Režie projektu se ujal renomovaný tandem SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský,“ dodávají organizátoři.
Bratři Bubeníčkové vystoupí 10. září v ostravské multifunkční aule Gong, 12. září v brněnském Janáčkově divadle, 14. září ve Slovenském národném divadle v Bratislavě, 16. září českobudějovickém Metropolu, 18. a 25. září v pražském Divadle na Vinohradech, 19. a 26. září v Novém divadle v Plzni.

Zdroj: Les Ballets Bubeníček

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: