Otevřená panelová diskuse Taneční kritika za časů korony

Dne 15. června 2021 ve 14 hod. středoevropského času organizuje nový projekt Dance and Performing Arts Criticism in Europe otevřenou panelovou diskusi, která se bude zabývat výzvami a problémy, se kterými se střetává taneční kritika v době pandemie.

Otevřená panelová diskuse Taneční kritika za časů korony

Otevřená panelová diskuse Taneční kritika za časů korony

Jedná se o první událost ve spolupráci českého internetového časopisu o tanci Taneční aktuality a organizací Performing Arts Hub Norway. Moderátorka akce Petra Dotlačilová (CZ) pozvala k diskusi o tom, jak koronavirus změnil jejich práci, pět evropských tanečních kritiků. Pozvání přijali Sanjoy Roy (UK), Marisa Hayes (FR), Josef Bartoš (CZ), Hild Borchgrevink (NO) a Anette Therese Pettersen (NO).

„Oblast performativního umění patří mezi ty nejhůře zasažené pandemií covidu,“ vysvětluje Petra Dotlačilová, „divadla jsou více než rok zavřená, soubory často nemohly ani zkoušet a jediný způsob, jak se dostat k divákovi, byl skrz obrazovky nebo venkovní performance. Kvůli této krizi nemohla ani další skupina profesionálů pracovat tak, jak byla zvyklá – taneční kritici.“

Diskuse je otevřena profesionálním tanečním kritikům, tanečníkům, produkčním a široké veřejnosti s cílem probrat společně s hosty dané téma. Když pandemie udeřila, pokračovali kritici s reflexí aktivit tanečních umělců za nových podmínek nebo scénu přestali sledovat kvůli změně média? Jak vnímají různé styly a kvality dance on screen? A změnila tato situace způsob přemýšlení – a psaní – o tanci?

Projekt je podpořen z Fondů EHP 2014-2021.

Registrujte se zde: https://forms.gle/1W5VRQMHtfqjBDqp6 (počet účastníků je omezen).

Pro více informací sledujte událost na Facebooku.

Kontakt pro média: Kristina Soukupová, kristina@tanecniaktuality.cz, +420 737 347 661

Témata článku

Dance and Performing Arts Criticism in EuropePerforming Arts Hub Norway

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: