Palác Akropolis otevírá workshopy pro mladé

Od ledna do června 2023 zve Miřenka Čechová, Iva Moberg, Roman Zotov-Mikshin a Jakub König mladé lidi k intenzivním dílnám, které se odehrají s podporou Paláce Akropolis. Čtyři víkendy budou všichni spolu a každý zvlášť hledat způsoby, jak se projevit skrze tělo, hlas, autentické příběhy. Celý proces zakončí společné sdílení. Open call přihlášek na workshopy probíhá do 7. ledna 2023.

Palác Akropolis otevírá workshopy pro mladé

Palác Akropolis otevírá workshopy pro mladé

Performerka, choreografka, režisérka a vůdčí osobnost souborů Spitfire Company a Tantehorse Miřenka Čechová, která se v poslední době věnuje dokumentárnímu tanečnímu divadlu (docu-dance), nabízí doprovázení a inspiraci v otázkách Jak se naučit přijmout své tělo, uvěřit v něj jako ve zdroj poznání? nebo Jak posílit vazby mezi myslí a tělem, mezi uvědoměním a tělesnou citlivostí? Ráda by své dílny otevřela jak těm, kteří se věnují sportu výkonnostně, tak těm, kteří hledají svou cestu k tělu a naráží na limity.

Iva Moberg, herečka, tvůrkyně autorských inscenací a zakladatelka Divadla NIE, dnes jednoho z předních evropských souborů tvořících pro mládež i dospělé, zve účastníky a účastnice k experimentu. Na základě autentických rozhovorů i vlastních příběhů bude skupina pracovat s tématy identity, sounáležitosti a původu a vytvoří společně text, který následně ztvární na scéně.

Tanečníka a pedagoga Romana Zotova-Mikshina pocházejícího z Ruska, člena Spitfire Company a jednoho ze zakladatelů performativní skupiny Ferst Dadler, v současné době provokují témata identity, kulturního vykořenění i domova. Svou dílnu otevírá s motivací vytvořit mezi sebou i ve svém těle „domácí“ prostředí, kde rádi trávíme čas a rádi se tam vracíme. Skrze pozorování, naslouchání, vnímání všemi smysly, užívání pozornosti jako akce a klíče ke kreativitě chce zkoumat tvůrčí proces.

Výtvarník, spisovatel a hudebník Jakub König (vystupující s projektem Kittchen a donedávna s orchestrem Zvíře jménem Podzim) se snadno nechá fascinovat a touží ve svém workshopu objevovat ve všedním nevšední. V propojení zvuku i obrazu, v hravém naslouchání i pozorném sdílení chce umožnit, aby si všichni s odvahou a velkorysostí dovolili být sami sebou.

Určeno pro mladé lidi mezi 16 a 24 lety (hlásit se mohou i starší zájemci). Předchozí zkušenost s divadlem není nutná. Motivační dopis je nutné zaslat do 7. ledna 2023 na email katerina.sochaci@palacakropolis.cz, kde zájemce vysvětlí, ke komu se hlásí a proč, jaký je jeho vztah k médiu, s nímž vybraný performerka nebo performer pracuje a co od čtyř společných víkendů očekává.

Cena za všechny čtyři víkendy je 800,- Kč.

Zdroj: Palác Akropolis

Témata článku

Miřenka ČechováRoman Zotov-MikshinWorkshop

Palác Akropolis

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: