Pátý MOVE Fest propojí tanec a technologie

Pátý MOVE Fest propojí tanec a technologie

Pátý MOVE Fest propojí tanec a technologie

Festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla MOVE Fest se již popáté vrací do Kulturního centra Cooltour Ostrava. Pětidenní maraton pohybových představení z Česka a Slovenska se v letošním roce ponese v duchu tanec – nová média – technologie. Program, který zahrne pět celovečerních představení a několik doprovodných akcí, startuje ve středu 23. května 2018. Součástí uváděných představení je také Kolaps z produkce novocirkusového uskupení Losers Cirque Company.

MOVE FEST, který se v letošním roce koná v Kulturním centru Cooltour již popáté, se tentokrát zaměří s pěti večerními představeními a mnoha doprovodnými akcemi na otázku technologií a nových médií. Pohybový maraton věnovaný především současnému tanci, novému cirkusu, či fyzickému divadlu svým konceptem i v letošním roce dokazuje dostupnost lokálně nestandardních představení všem věkovým kategoriím.
Festival zahájí ve středu 23. května představení Everywhen, které reaguje na současné sílící tendence názorových střetů mezi generacemi i sociálními skupinami. Čtvrteční You are here pracuje s tématem největší vymoženosti všech dob – lidským tělem.
Pátek 25. května bude uvedeno představení Kolaps novocirkusového uskupení Losers Cirque Company„Víme, jak jsou tito ‚cirkusáci‘ v Ostravě populární. Rozhodli jsme se tak přesunou se s MOVE Festem pro toto představení do Domu kultury města Ostravy, který nabízí téměř trojnásobek míst pro diváky, než naše základna v Cooltouru. I přesto, že zní název tohoto představení velmi těžce, Losers ho mění na inscenaci plnou naděje,“ doplňuje s úsměvem ředitelka festivalu Jana Ryšlavá.
Výčet jednotlivých akcí doplní zamyšlení ze Slovenska s názvem WOW. Reflektuje fakt, že jsme ovládli přírodu i cesty do vesmíru, ale stále se pomyslně ztrácíme na naší malé planetě. Nedělní taneční příběh O medvědovi, který plul na kře pak pomyslně uzavře pátý ročník MOVE Fest 2018.
Uvedenou linku večerních představení doplní doprovodný program v podobě pohybových workshopů. Tím nejvýraznějším je sobotní výuková událost pod taktovkou Loosers zaměřená na pozemní a párovou akrobacii. „Lektoři slibují, že během jednoho odpoledne dokážou s trochu chuti a trpělivostí účastníků dokázat, že je možné znovu metat kotouly, přemety či hvězdy, i když už od dob, kdy to pro nás bylo samozřejmostí, nějaký ten rok uplynul,“ dodává Petr Kiška, produkční festivalu. Sobotní nedílnou součástí bude také festivalová narozeninová party.

Zdroj: Institut umění - Divadelní ústav a ČTK

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: