Pod/zimní pohybová nadílka MOVE Ostrava

Po více než dvou letech se do Ostravy vrací projekt, který zde vznikl ještě pod taktovkou Kulturního centra Cooltour – Brave New Life. Multižánrová show na pomezí tance, divadla a koncertu vezme diváky na téměř orwellovskou cestu na Ministerstvo pravdy, tentokrát ve spolupráci MOVE Ostrava, Centra PANT a porubského Domu kultury Poklad.

Pod/zimní pohybová nadílka MOVE Ostrava

Pod/zimní pohybová nadílka MOVE Ostrava

Tématem tohoto multimediálního projektu je fenomén pravdy, všudypřítomné dezinformace a internetové  hoaxy. Čili problematika stále aktuální. Proto organizátoři tentokrát přizvali také Centrum PANT, které se podobnými celospolečenskými problémy již dlouho a pečlivě zabývá. Po představení tak proběhne debata s českými novináři, kteří promluví o tom, jak se orientovat v době postfaktické a o novinářské etice. Pozvání do debaty moderované Kateřinou Huberovou, redaktorkou Českého rozhlasu Ostrava přijala Tereza Engelová – redaktorka a novinářka investigativně-analytického projektu hlidacipes.org, Pavlína Kvapilová – moderátorka, bývalá ředitelka divize ČT Nová média, konzultantka a autorka projektu Elegantní Česko a Vladimír Šiler – doktor teologie a religionista přednášející etiku na Filozofické fakultě Ostravské univerzity.

Brave New Life
Move Ostrava, Tabačka Kulturfabrik
pondělí 28. listopadu 18:00
Dům kultury Poklad, Ostrava-Poruba

Docu-dance Miřenky Čechové odhalí neviditelné

V prosinci do Ostravy zavítá druhý díl unikátního docu-dance projektu choreografky Miřenky Čechové Invisible II. Tato série pojednává o ženách – umělkyních, které se ztrácí z centra pozornosti. Vlivem politických událostí, věku, konce kariéry, mateřství nebo nerovné startovní čáry. V pro tanec netradičním prostředí ostravského klubu Brickhouse svůj „neviditelný“ autobiografický příběh o snech, pokoře, ambicích a iluzích, ale také o bolesti, tichu a koncích odhalí primabalerína Barbora Vašků Kaufmannová.

Invisible II. / Barbora Kaufmannová
Tantehorse, Miřenka Čechová
Středa 7. prosince 2022, 17:30 a 19:30
Brickhouse, Dolní Vítkovice, Ostrava

Víkend plný pohybu – jóga, současný tanec i hravé upside-down prvky

MOVEment Intensive je formát pohybových workshopů v podání pečlivě vybraných kvalifikovaných lektorů. O listopadový MOVEment Intensive víkend se tak postará dvojice Jana Ryšlavá (jóga a mobilita) a absolventka londýnské konzervatoře Trinity Laban a Tímea Szalontay (moderní a současný tanec). Ta účastníkům předá své zkušenosti založené především na tzv. Cunningham technique. Víkend plný pohybu zahájíme již v pátek 25. listopadu lekcí Hatha Yogy a sobota a neděle nabídne zájemcům mix workshopů současného a moderního tance, jógy a lekcí zaměřených na rozvoj mobility.

Všechny lekce proběhnou v ostravském Studiu Jogista, které sídlí v Dolní oblasti Vítkovice. Zájemci se mohou zúčastnit libovolného počtu lekcí, nebo celého vybraného bloku.

MOVEment INTENSIVE
s Janou Ryšlavou a Tímeou Szalontay
Pátek 25. – Neděle 27. listopadu 2022
Studio Jogista, Dolní Vítkovice, Ostrava

Zdroj: divadlo.cz 

Témata článku

MOVE Ostrava

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: