Pražský komorní balet během léta hostuje na několika festivalech

Pražský komorní balet během léta hostuje na několika festivalech

Pražský komorní balet během léta hostuje na několika festivalech

Během července a srpna čeká Pražský komorní balet několik vystoupení.  V rámci 5. ročníku mezinárodního festivalu vážné hudby Praha, klasika…, který má letos podtitul Cesty probuzení a vzestupu, mezinárodních kurzů komorní hudby Ameropa a Letní orchestrální akademie Filarmonietta Praga, vystoupí soubor na přelomu letních prázdnin hned třikrát. V závěru srpna se pak PKB coby host zúčastní tanečního festivalu Korea Dance Festival ve městě Čchongdžu v Jižní Koreji.

Na festivalu „Praha, klasika…“ zatančí Pražský komorní balet choreografii Po zarostlém chodníčku, dílo Pavla Šmoka na hudbu Leoše Janáčka. První večer, který se koná v pátek 20. července 2018 v zámku v Brandýse nad Labem, budou sólisté souboru tančit s klavírním doprovodem na zámeckém nádvoří.
O týden později, v sobotu 28. července, vystoupí soubor v konventu Anežského kláštera v Praze. Spolu s PKB se představí komorní orchestr Ameropa, který je tvořen ze stálých členů, hráčů České filharmonie, ale také nejlepších kurzistů – účastníků letní orchestrální akademie festivalu. Orchestr zahraje pod vedením rodáka z Kalkaty, indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Aktuálně probíhají intenzivní úpravy choreografie pod vedením Kateřiny Dedkové-Frankové, dlouholeté spolupracovnice Pavla Šmoka.
Před večerním vystoupením se v zahradách Anežského kláštera od 15:00 hodin uskuteční taneční dílna japonského tance butó pod vedením baletního mistra PKB Igora Vejsady.
Repríza večera proběhne další sobotu, 4. srpna, v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné Hoře-Sedlci. I tam se představí sólisté PKB v doprovodu živého orchestru Ameropa.
28. srpna vystoupí soubor v Arts Centre v Čchongdžu na slavnostním zahájení jihokorejského Korea Dance Festival s choreografií Lukáše Timuláka Prolínání. „Festival je největší choreografickou soutěží národních korejských souborů, v níž letos soutěží na šestnáct profesionálních těles. Ta se do Čchongdžu sjedou ze stejného počtu jihokorejských provincií,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu a dodává: „Velmi si ceníme toho, že byl Pražský komorní balet na slavnostní zahájení festivalu přizván. Taneční soubor spjatý se jménem choreografa Pavla Šmoka bude jediným evropským reprezentantem na této tradiční kulturní přehlídce.“ Současně s představením proběhne na místě také workshop pro studenty místní taneční konzervatoře, který povede opět Igor Vejsada.
„Čekají nás v brzké době jak vystoupení v daleké Asii, tak i v Čechách. S koncem sezony tedy pro náš soubor odpočinek v tom pravém slova smyslu nenastal a to je dobře. Snažíme se nezahálet ani během léta,“ doplňuje ředitelka Jandová a uzavírá: V případě festivalu Praha, klasika… se jedná opět o mimořádnou spolupráci, která se tentokrát koná v rámci jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Ameropa a současně také při příležitosti devadesátého výročí Janáčkova úmrtí. Prezentace souboru u nás doma je pro PKB stejně důležitá jako ta v zahraničí.“

Zdroj: Pražský komorní balet

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: