Pražský komorní balet v sezoně 2018/2019

Pražský komorní balet v sezoně 2018/2019

Pražský komorní balet v sezoně 2018/2019

Sólisté Pražského komorního baletu mají za sebou hostování v Jižní Koreji. Nyní PKB pod vedením baletní mistryně Lindy Svidró Schneiderové vstupuje do sezony 2018/2019. Do souboru nastupují čtyři noví tanečníci –Tereza Kučerová, která dříve působila v Baletu Národního divadla, Michal Kováč z Plzně, Tereza Straková z brněnské konzervatoře a Iveta Krmelová z Tanečního centra Praha.

V brzké době čeká soubor několik vystoupení. Fragment z choreografie Prolínání bude uveden na Slavnostním předávání cen festivalu Zlatá Praha na Nové scéně Národního divadla v sobotu 22. září 2018. Večer živě přenáší kulturní kanál ČT art. V pondělí 24. září pak bude následovat vystoupení na Svatováclavském hudebním festivalu v Ostravě, kde PKB uvede choreografie Po zarostlém chodníčkuZ mého života a Černé zrcadlo za doprovodu Zemlinského kvarteta. Choreografii Po zarostlém chodníčku zatančí soubor v  hudebním nastudování se smyčcovým kvartetem a klarinetem v podání Igora Františáka. Představení, které se koná v ostravském kostele svatého Václava, natáčí Česká televize v rámci letošních oslav stého výročí Československa a devadesátého výročí úmrtí Leoše Janáčka.
V sezóně 2018/2019 soubor plánuje uvést celovečerní premiéru Petra Zusky s názvem Kytice, ke které skládá originální hudbu Ondřej Brousek nejml„Nová premiéra je pro tento rok sice stále v plánu, nicméně musím zmínit, že náš soubor aktuálně bojuje o existenci,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „PKB půl století úspěšně reprezentuje českou kulturu v zahraničí a vykonává veřejnou kulturní službu v Praze a především regionech ČR, je ale dlouhodobě výrazně podfinancován, nemá vlastní divadelní zázemí ani základní ekonomické podmínky pro činnost. Současná finanční situace PKB je tedy nadále neudržitelná.

Od června je na našich www stránkách 
www.prazskykomornibalet.cz zveřejněna Petice na záchranu PKB, pro kterou stále sbíráme podpisy.“Zdroj: Institut umění - Divadelní ústav a ČTK

 

 

Témata článku

Pražský komorní balet

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: