Premiéra 2018 v podání Bohemia Baletu již tuto neděli

Premiéra 2018 v podání Bohemia Baletu již tuto neděli

Premiéra 2018 v podání Bohemia Baletu již tuto neděli

Bohemia Balet uvede 22. dubna 2018 v Divadle na Rejdišti Premiéru 2018. Na programu budou tři taneční kompozice, pojednávající o psychologii lidských vztahů.

Choreografii O vášni a lásce (Carmen) vytvořil člen Bohemia Baletu David Lampart. Na milostných vztazích Micaely, Josého, Carmen a Escamilia se pokouší vykreslit tragédii neopětované lásky. Taneční kompozici V kleci vytvořila na hudbu Fryderyka Chopina Marika Hanušová. Po Ave Maria a Tintin a zlaté střevíce je to již její třetí práce pro soubor. Hanušová k novému dílu říká: „Vztahy mezi lidmi jsou tak rozmanité, plné lásky, zrady, pomoci i využívání toho druhého. Choreografie V kleci obrazně a v náznacích vyjadřuje pocity ženy, uvězněné láskou svého muže, který ji svým vlivem spoutává a ovládá.  Sám přitom prožívá milostný vztah a vrhá sám sebe do lži. Kdo je opravdu v kleci, na to si divák odpoví sám.“
Tíhu bytí připravila se členy Bohemia Baletu mladá choreografka, studentka Taneční katedry HAMU Eva Urbanová. „Je to příběh o duši, která se dostala na zem a nyní se učí pracovat s lidským tělem a všudypřítomnou gravitací. Boj proti zemské přitažlivosti ovšem nemůže jednotlivec vyhrát, ani když hledá oporu ve skupině. Není tedy lepší gravitaci přijmout a nesnažit se jí vzepřít? Co to znamená BÝT? Je existence podmíněna akceptací sebe sama? Příběh věčného návratu a boje duše s tělem,“ dodává Urbanová.
Hosty večera budou studenti Státní baletní školy v Bytomi, kteří zatančí choreografii Contact Fabrik. Ta letos v lednu vyhrála X. Mezinárodní choreografickou soutěž mladých choreografů. Na programu budou dále chorografie polské choreografky Katarzyny Aleksander-Kmieč.

Zdroj: Bohemia Balet

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: