Premiéra mezinárodní inscenace Seismic

Středobodem konceptu inscenace Seismic, která propojuje tanec a fyzické divadlo, je scénografická výstavba. Inscenaci pro pětici mezinárodních performerů vytvořila choreografka Marie Gourdain (FR) spolu s tanečníkem a divadelním tvůrcem Felixem Baumannem (DE). Premiéra proběhne 22. listopadu 2022 v Ponci.

Premiéra mezinárodní inscenace Seismic

Premiéra mezinárodní inscenace Seismic

Děj se odehrává na vratké ploše složené z částí, které se mohou v reakci na pohyb tanečníků naklánět, třást i rozbít. Vzniká tak neskutečně nejistá základna, na níž se s nasazením vlastního života postavy pohybují samy, v páru či jako skupina. Protagonisté čelí úskalím v podobě vzájemných vztahů a neúnavně hledají cestu nejistotou, která je obklopuje. Pozměňují své chování, zahrávají si s nebezpečím, dávají všanc rovnováhu i kontrolu a riskují, že ztratí pevnou půdu pod nohama. Běžné situace se mění v absurdní, banální získávají metaforický rozměr.

Seismic divákovi prostřednictvím tance, humoru a scénografického uspořádání vypráví o vzájemné závislosti, které podléhá každé tělo, na něž zároveň působí mechanika prostoru a ostatních těl - neutuchající koloběh přeměny věcí ve vzájemné provázanosti; mocenský vztah, jehož počátek lze jen mlhavě tušit ve sledu událostí.

Zdroj: tYhle

Témata článku

Felix BaumannMarie GourdainSeismic

tYhle

Tanec

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: