Premiéra v prostoru Jatka 78: Long Vehicle Circus se inspiruje Alenkou

Premiéra v prostoru Jatka 78: Long Vehicle Circus se inspiruje Alenkou

Premiéra v prostoru Jatka 78: Long Vehicle Circus se inspiruje Alenkou

Místo pro nové umění v pražských Holešovicích 30. května stane dějištěm nové premiéry souboru Long Vehicle Circus Alenka! Jak název napovídá, inspiračním zdrojem je slavná Alenka v kraji divů. Příběh, který baví děti i dospělé, se rozhodli zpracovat chůdaři Long Vehicle Circus pod režisérským vedením Viktorky Čermákové. Diváky čekají loutky i chůdy, zpěvačka i herci a jedna nadživotní lavička, tvůrci slibují imaginativní svět plný podivuhodností.
Známý příběh Alenky se rozhodli čeští chůdami zpracovat vlastní poetikou pod taktovkou režisérky Viktorie Čermákové: „Nebát se projevit svůj názor, riskovat, zkoušet nové věci a opouštět staré formy pro nové. To je hlavní myšlenka Alenky! v divadelně-pouličním podání.“ „Představení Alenka! je sice o dospívání, ale zároveň je pro všechny, protože by mělo být hlavně metaforou o hledání vlastního hlasu, názoru, cesty i pohybu – vlastní neopakovatelné identity,“ přibližuje režisérka Viktorie Čermáková.
Inscenace proto není pouze pohádkou pro děti, i bez jejich doprovodu si by si měli diváci odnést zážitek. Představení Alenka! By podle tvůrců mělo donutit přemýšlet, všimnout si vlastních změn a nebát se vzepřít autoritám. „Vzbuzuje harmonii v chaosu každodenního života a přiměje vás věřit sami v sebe. Netradiční pojetí s jednoduchou scénou, jíž dominuje několikametrová lavička, zboří vaši představu o tom, že o Alence víte už úplně vše. Nechte se příjemně překvapit novým podání vzniklým nejen pro prostor divadla, ale i ulici,“ dodává tvůrčí tým. Long Vehicle Circus je mladé umělecké uskupení, které propojuje umění chůze na vysokých chůdách s tancem, akrobacií, pantomimou a novým klaunstvím. Počátek projektu se datuje do druhé poloviny roku 2009. Absolventi pražské AMU pod režijním vedením Adama Renče vytvořili první chůdové vystoupení, které mělo premiéru v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji. Long Vehicle Circus sami sebe řadí do oblasti českého nového cirkusu. Více skupině na: http://www.longvehiclecircus.cz O představení více na http://www.jatka78.cz/#program Zdroj: Artprom.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: