Projekt Living Realities ve Studiu ALTA představí skutečné osudy uprchlíků

Projekt Living Realities ve Studiu ALTA představí skutečné osudy uprchlíků

Projekt Living Realities ve Studiu ALTA představí skutečné osudy uprchlíků

Umělecko-komunitní projekt Living Realities přináší do Studia ALTA putovní výstavu fotografií s názvem Passage of a Flight a řadu doprovodných programů. Od 30. listopadu až do 17. prosince 2017 tak mohou návštěvníci poznat skutečné osudy uprchlíků, které na jejich cestě do Evropy zachytili novinář Nermin Ismail a fotograf Simon van Hal.

Cílem projektu je dát těmto lidem hlas a tvář, ale taky překonat předsudky a zvýšit povědomí o otázkách soužití. Projekt vzniká ve spolupráci s vídeňským kulturně-komunitním centrem Brunnepassage, vídeňským divadlem Dschungel Wien a aténským komunitním centrem Impact Hub za podpory grantu Evropské unie.
Jádro projektu tvoří výstava, která spojuje všechna zúčastněná kulturní centra. Ve Studiu ALTA se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, který vznikl ve spolupráci s organizacemi Inbáze, Centrum pro integraci cizinců, Sdružení pro integraci a migraci, Člověk v tísni či Konsorciem nevládních organizací pro integraci. Vznikl mix programů, který kombinuje divadelní představení, koncerty, diskuze, stand-up comedy, gastro ochutnávky či workshopy pro děti. Chybět nebude mimo jiné debata s českými a zahraničními disidentkami o boji za práva utlačovaných skupin (9. listopadu), již tradiční Otevřená snídaně spolupořádaná iniciativou HateFree Culture (26. listopadu) či oslava Dne migrantů s podtitulem Porozumění prochází žaludkem (16. prosince). Projekt vyvrcholí 17. prosince premiérou představení Tanečního studia Light s názvem Bratři lví srdce o překonávání strachu.
„Věříme, že tanec je nositelem hodnot, které stále naléhavěji potřebujeme ve společnosti i v každodenním životě – vyzývá ke sdílení, dialogu bez jakékoli hierarchie, toleranci, různorodosti, tvořivosti, stejně tak jako k radosti, hravosti či zodpovědnosti. Právě tyto hodnoty jsou průsečíkem našeho obvyklého programu s projektem Living Realities. Snažíme se tak v rámci našich možností bojovat proti nevědomosti i strachu z neznámého a otevírat prostor pro diskuzi a svobodný diskurs tak, jak to každá zdravá občanská společnost potřebuje,“ vysvětluje dramaturgický záměr Karolína Hejnová.

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: