Průvodce tancem rozjíždí nové webináře, které propojí tanec s audiovizí

Ve středu 28. října 2020 začne čtyřdílná série webinářů, ve kterých se diváci dozví nejen jak správně natáčet a postprodukovat taneční představení, ale také jak nejlépe rozšířit své audiovizuální dílo mezi diváky. Každých čtrnáct dnů se od 18:00 do 19:30 hodin může zdarma připojit kdokoliv se zájmem o toto téma. Webináře proběhnou přes platformu Zoom a budou také archivovány na youtube kanálu.

Průvodce tancem rozjíždí nové webináře, které propojí tanec s audiovizí

Průvodce tancem rozjíždí nové webináře, které propojí tanec s audiovizí

Moderátorka bude ve dvoutýdenních intervalech řešit čtyři témata:
Tanec v audiovizi, Tanec před kamerou, Tanec v postprodukci a Tanec s audiovizí. Každé téma s ní budou diskutovat čtyři hosté z dané oblasti. Jako hosté prvního webináře se představí PR manažerka Nikola Lörinczová, tanečník, choreograf a režisér Fanda Čech, tanečník a choreograf Kuba Dvořák a kameraman Chaply Rzblz. Posluchači jim budou moci v průběhu webinářů také klást vlastní dotazy související s danou problematikou.

Vedoucí projektu Průvodce tancem, tanečnice a studentka FAMU Zuzana Švancarová dodává: Projekt Průvodce tancem jsme založili, abychom vytvořili funkční prostor pro audiovizuální obsah, který bude medializovat taneční umění v České republice také pro neodborné či úplně netaneční publikum. Pomocí webinářů reagujeme na současnou situaci. Chceme přitáhnout pozornost audiovizuálních tvůrců k tanečnímu umění a pomoci tak jejich propojení s tanečníky a choreografy, kteří se momentálně mnohdy k audiovizi uchylují, aniž by měli po ruce profesionální tým.

V dalších týdnech se na webinářích objeví hosté z oblasti nejen filmové a televizní tvorby, ale i choreografové různých žánrů jako například režisér a vizuální umělec Bartłomiej Klimsza, kameraman Anton Evdoshenko nebo tanečník a choreograf Filip Jankovič.

Zdroj: Průvodce tancem

Témata článku

audiovizePrůvodce tancemwebinář

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: