Režijní duo SKUTR chystá pokračování titulu Kultovní představení a taneční inscenaci Ženy

Režijní duo SKUTR chystá pokračování titulu Kultovní představení a taneční inscenaci Ženy

Režijní duo SKUTR chystá pokračování titulu Kultovní představení a taneční inscenaci Ženy

Režijní duo Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, alias SKUTR, připravuje pro letošní rok již pod novou hlavičkou STK Theatre Concept, která sdružuje i choreografku Adélu Laštovkovou Stodolovou, několik nových divadelních projektů – pokračování Kultovního představení i taneční inscenaci Ženy navazující na díla Muži a Malá smrt. Na Kultovní představení s Jakubem Prachařem a Vojtou Dykem, které se dočká 16. června v La Fabrice derniéry, naváže volné pokračování. „V prvním díle vzniklo mnoho postav, které jsou v závěru inscenace výbuchem vymrštěny do kosmu. Jak se jim vede ve vesmíru, bude námětem nového pokračování,“ říká Martin Kukučka. Kultovní představení II bude zkoumat hranici mezi hudebním a divadelním tvarem. Také bude vycházet z výrazných improvizačních schopností Jakuba Prachaře. „V podstatě navazujeme na zkušenosti z projektu hudebního divadla Goebbelsova Schwarz auf Weiss, který vznikl pro festival Struny podzimu, a také na noční kabarety Fringe festivalu v Edinburghu, kde Jakub Prachař a Vojta Dyk velmi vtipně a promyšleně hudebně improvizovali,“ doplňuje Lukáš Trpišovský.
Dalším připravovaným projektem je taneční inscenace Ženy, která naváže na starší Muže (k vidění 30. června v Divadle Komedie) a Malou smrt, které se zabývají archetypy světa lidí a jejich vztahů. Tak jako se v předchozím projektu autorka koncepce, režie a choreografie Adéla Laštovková Stodolová pokouší nahlédnout do světa mužů, klade si i nyní otázky, kde jsou kořeny žen, kde je jejich síla, co ovlivňuje jejich jednání, myšlení. „Jako ženy jsme cyklické bytosti a kráčíme v kruzích důležitých zkušeností. Tyto životní milníky v našich životech zanechávají nezapomenutelnou stopu. Je to čas první menstruace, prvního milování, mateřství, porodu a posléze vstupu mezi moudré a zralé ženy. Když jsou tyto události ošetřeny rituálním přechodem, žena do nové etapy života vstupuje vědomě a podpořená blízkými lidmi. Jsou to právě ženy na druhém břehu, které ji vítají a symbolicky oblékají nový šat zkušenosti,“ dodává k projektu Ženy Adéla Laštovková Stodolová. Více informací na www.skutr.org nebo www.stktheatre.org.
STK Theatre Concept (Stodolová a SKUTR – Trpišovský, Kukučka)
SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský patří mezi nejsledovanější a nejuznávanější režiséry mladé generace. Po skončení rezidence v Divadle Archa v lednu 2008 převzala organizační a produkční péči Zahrada, o.p.s. Od ledna 2010 se skupina osamostatňuje a dále sama sebe produkuje. Skupina umělců, která se během let spolupráce kolem Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského vytvořila jako volné sdružení, užívala do roku 2013 název SKUTR. Od roku 2013 a zejména 2014 se rozhodla vystupovat pod názvem STK Theatre Concept: tato platforma sdružuje zejména inscenace vzniklé pod hlavičkou SKUTRu (Malá smrt, Kultovní představení, Joke Killers, Muži a do budoucna Ženy a Kultovní představení II). Aby nedocházelo nadále k záměnám mezi režijním tandemem SKUTR a ideovo-produkční platformou Skupiny SKUTR, kde vytváří inscenace i jiní umělci, vzniká STK Theatre Concept, který navazuje na předcházející aktivity Skupiny SKUTR. STK Theatre Concept nyní sdružuje režijní tandem SKUTR a choreografku, tanečnici a režisérku Adélu Laštovkovou Stodolovou. Do budoucna chce pokračovat v produkci projektů, které prohlubují idey nynější divadelní Skupiny SKUTR. STK Theatre Concept se tak chce stát významným reprezentantem české divadelní kultury mladé generace.

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: