Showroom jako spojení módy a tance v NoD

Nezávislá taneční skupina současného tance ConfiDANCE uvede dnes od 20.00 v experimentálním prostoru Roxy/NoD druhou reprízu tanečního projektu, který vynikl ve spolupráci s módní návrhářkou Kristýnou Javůrkovou. Představení Showroom propojuje současný tanec s prezentací nové módní kolekce, živou hudbou a light designem. Choreografií inspirované kostýmy se stávají součástí taneční scény, pohyb tanečnic vychází ze střihu a materiálu oděvu. Principem představení je, aby se tanec a móda vzájemně ovlivňovaly, prolínaly se, vznikaly v kooperaci a žily v symbióze.
Skupina ConfiDANCE vyznává současný tanec jako „čistou a tvůrčí formou pohybu“, kterou vidí stejně ryzí jako přírodní materiály, které používá návrhářka Kristýna Javůrková ve své poslední kolekci (organická bavlna). Střih šatů, je založen na postupném vrstvení materiálu a odhalováním, které je motivované tancem. Kristýna Javůrková a ConfiDANCE mají za sebou společné úspěšné módní přehlídky a chtějí ve vzájemné spolupráci nadále pokračovat. Pohybové řešení projektu vytvořily tanečnice skupiny ConfiDANCE ve spolupráci s taneční choreografkou Věrou Ondrašíkovou. Hudební produkci k celému představení zajistí muzikant Mikoláš Růžička, člen pražské indie-folkové skupiny Republic of Two, který hudbu namixoval na míru tomuto představení. Kontrast silných jevištních světel a malých lampiček má navodit intimní atmosféru malých pokojíčků, osvětlení zprostředkovává retro obchod Nanovo Shop.
Nezávislá skupina současného tance ConfiDANCE vznikla v roce 2011 jako pokračování mnohaleté spolupráce sedmi tanečnic, které se poprvé setkaly v souboru Junior Domino Dance Company. Po krátké pauze, během které si každá z nich vyzkoušela mnoho různých tanečních stylů, se opět sešly dohromady, aby se věnovaly tomu, co je oslovuje nejvíce, contemporary dance. Tvorba a projekty skupiny vycházejí z motivace rozšířit publikum současného tance a přispět k jeho různorodosti skrze prolomení hranic mezi uměleckými žánry. Členky souboru pravidelně navštěvují kurzy a workshopy pod vedením známých českých i zahraničních lektorů. Tanečnice: Alice Budová, Natália Babčanová, Jana Kohoutová, Tereza Kuncová, Barbora Svojtková, Markéta Štěpánková, Kateřina Vacková www.confidance.cz

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: