Slava’s Snowshow plná klaunství se představí v Praze

Nadčasová divadelní inscenace Slava’s snowshow, která diváky vrátí do dětských let, bude v Praze. Šest představení se uskuteční mezi 1. a 5. březnem v divadle Hybernia. Vedle klauna Slavy Polunina vystoupí také Vanda Hybnerová.

Slava's Snowshow. Zdroj: Vladimir Mishukov.

Slava's Snowshow. Zdroj: Vladimir Mishukov.

"Moje srdce poskočilo. Zaplnila ho vlna chichotání a vzrušení.“ Právě tak popsal show s názvem Slava’s Snowshow americký tisk The New York Times. Tuhle inspirující a zároveň inspirativní show vytvořil v roce 1993 zakladatel Akademie bláznů a tvůrců Slava Polunin. Za ty roky posouvá toto umění se svou rodinou stále dál.

Sám Slava o sobě říká: „Nechtěl bych dělat nic, co by nepřineslo radost mně, mým přátelům a mému publiku. Tak jsem si podle toho zařídil celý svůj život a nastavil tak i svůj tým. Oslava života se tak stala mou každodenní náplní.“

Diváci se mohou těšit na show plnou klaunství, ve které se objeví největší kapacity klaunství a cirkusáctví. Představení plné chaosu, hýření a okouzlení, kdy se staří i mladí mohou ze svého běžného života alespoň na chvíli přenést do světa bláznovství. A to i díky interaktivnímu propojení.

Po boku Slavy Polunina vystoupila v Praze před několika lety Vanda Hybnerová. Podle jejích slov to byl pro ni splněný sen. „Toto představení jsem viděla v trochu jiné podobě asi před dvaatřiceti lety, hned jsem se chtěla vydat do klaunské školy v Leningradě, ale přijali mě na DAMU, tak jsem se rozhodla zůstat tady. Po tolika letech jsem se dočkala a postavila se vedle Slavy na jeviště, je to splněný profesní sen,“ popsala Hybnerová své dojmy po představení. Pro Vandu Hybnerovou jako režisérku i herečku je klaunství životní filosofie a ve spolupráci s Natálií Kocáb uvádí hru Slávy dcery v divadle La Fabrika. V momentu, kdy ji Slava oslovil, zda by se znovu ujala improvizace v jeho Snow Show, neváhala a nabídku opět přijala.

Toto mezinárodní klaunské dílo vizuální tragikomedie získalo divadelní ceny po celém světě - včetně Laurence Olivier Award v Anglii a Triumph Award v Rusku.

Zdroj: divadlo Hybernia

Témata článku

Divadlo Hybernia

Praha

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: