Slovenské Divadlo Štúdio tanca chystá novou premiéru Roots

Slovenské Divadlo Štúdio tanca chystá novou premiéru Roots

Slovenské Divadlo Štúdio tanca chystá novou premiéru Roots

Slovenské Divadlo Štúdio tanca chystá novou premiéru inscenace Roots. První uvedení se uskuteční 27. února v choreografii Stanislavy Vlčekové s režijní a hudební spoluprací Jozefa Vlka. Divadlo Štúdio tanca je etablovaným profesionálním tanečním divadlem v Bánské Bystrici. Na slovenskou scénu dlouhodobě přináší autorské projekty, kterými přibližuje publiku současný tanec a filozofii moderního tanečního divadla.
Tvůrci Roots dodávají: „Jedná se o příběh mužů na cestě, která je zavede na překvapivá místa. Zažívají přitom zvláštní věci, jakoby někdo nechtěl, aby se dostali tam, kam směřují. Záleží jen od nich, zda se z jejich putování stane noční můra, nebo katarzní návrat na původní místo.
Do této doby uvedlo Divadlo Studio tance 36 celovečerních inscenací, z toho 3 představení pro děti a množství exteriérových tanečních projektů, ve kterých spolupracovalo s několika slovenskými a zahraničními umělci. Divadlo hostovalo na domácích scénách a prezentovala Slovensko na prestižních mezinárodních festivalech. Více informací:

http://www.studiotanca.sk/index.php?page=aktualne&new=214 Zdroj: Divadlo Štúdio tanca

Témata článku

Slovensko

Tanec

Komentář

vložil Ing. Zdeněk Maléř

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Nekomentuji. Jen by mne zajímalo kdo a v jakém složení tvoří hudební doprovod. Děkuji za odpověď.

Zobrazit další komentáře 1

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: