Soubor Ufftenživot uvede novou premiéru

Soubor Ufftenživot uvede novou premiéru

Soubor Ufftenživot uvede novou premiéru

V rámci festivalu …příští vlna/next wave… proběhne 28. září 2017 v Alfredu ve dvoře premiéra projektu Keep Calm souboru Ufftenživot (Sára Arnstein, Jiří Šimek). Půjde o dokument o dvou jedincích v nekonečném příběhu. Mozaiku složenou z monologů, asociativního pohybu, loutkohry, videa, přednášky nebo rapu. Keep Calm čerpá z literatury, historie, kulturních stereotypů, internetu, z každodenní skutečnosti, která nás obklopuje.

„Jsme víc než #příroda. Jsme víc než #zvířata. #Svět nám patří – vždyť jsme vytvořili institut vlastnění a s ním i spoustu dalších věcí. Třeba #hrdinství. Máme sny, #stíny a fantazii. Co jsme si vymysleli, to taky žijeme. Možná proto se naše představy o světě hroutí, tuto skutečnost téměř nikdo nepřijímá a na bolest se berou léky. #Absurdní. Možná nám to pomalu dochází, a tak se smějeme a reflektujeme to, co cítíme, že reflektovat musíme. #Lajky a #sdílení nám nestačí. Většina našich problémů pochází z jednoho zdroje. Jsme z jednoho zdroje. Občas, když vykoukneme z #bubliny, z reality ve které žijeme, spatříme nekonečno. Jsem #člověk, moudrý jedinec, rodinný příslušník, přítel, hrdina. Jsem velitel, součástka, činitel, ničitel, jsem vším. Kdo jsem? Odkud pocházím, ke komu patřím a ke komu ne? Patřím světu? Jednou umřu a stanu se Zemí, zvířetem, vesmírem. A co pak?,“ čteme v anotaci.
„Zachovej klid a pokračuj” – slogan, kterého se chopil internet a vytvořil z něj univerzální radu pro všechny situace. Stejně tak i samotná inscenace hledá univerzální návod na život. Dva performeři, každý sám a přitom spolu, zvou diváky, aby s nimi sdíleli pocity, které nejsou ani hledišti zcela neznámé.

Zdroj: Alfred ve dvoře

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: