Studenti CIRQUEONU dobývají Stockholm: letní projekt Cirkusu Cikör

Studenti CIRQUEONU dobývají Stockholm: letní projekt Cirkusu Cikör

Studenti CIRQUEONU dobývají Stockholm: letní projekt Cirkusu Cikör

Vytrvalý trénink mladých studentů cirkusové školy CIRQUEON se vyplatil a šest mladých cirkusáků ve věku 16–19 let bude trávit část letních prázdnin tréninkem a přípravou představení ve švédském Cirkusu Cirkör. Zástupci nastupující cirkusové generace v srpnu stráví týden tréninkem a přípravou mezinárodního cirkusového představení v prostorách slavného Cirkusu Cirkör. Spolu se stejně starými kolegy ze Švédska, Finska, Francie, Belgie, Irska a Lucemburska se zúčastní workshopů různých cirkusových technik. Společně nazkouší pouliční představení, které se odehraje v prostorách Cirkusu Cirkör a následně i na festivalu We Are Sthlm v centru Stockholmu.
Přípravné setkání koordinátorů a zástupců mladých účastníků proběhlo v Cirkusu Cirkör již v květnu a domluvily se na něm organizační záležitosti, jako i podrobný program celého týdne. „Moc se těším, protože v Cirkusu Cirkör mají tréninkovou halu se skvělým vybavením, které si všichni z CIRQUEONu budou chtít vyzkoušet. Jsem také zvědavý, jak jsou na tom s cirkusem lidi z ostatních zemí, obzvlášť na jednoho žongléra z Finska, znám jeho videa a konečně se uvidíme na živo,“ říká Aleš Hrdlička, zástupce českých studentů z CIRQUEONu.
Možnost vycestovat do jednoho z nejprestižnějších cirkusových center Evropy je pro mladé začínající cirkusáky obrovskou senzací. Během týdne uvidí své vrstevníky z dalších šesti zemí Evropy, budou společně tvořit a zjistí, jak na tom skutečně jsou v mezinárodním srovnání. Všech šest tvrdě pracuje a skutečně uvažují o možnosti odejít studovat profesionální cirkusové školy,“ říká Šárka Maršíková, ředitelka CIRQUEONu a dodává: „My našim studentům naprosto věříme, pracujeme společně dva a více let, víme, že mají co ukázat a všichni jsou velmi talentovaní. Doufám, že si najdou nové přátelé a společně se setkají třeba za pár let na Stockholmské univerzitě.
Projektu, který vznikl v rámci cirkusové sítě Caravan Network, se kromě CIRQUEONu a Cirkusu Cirkör (SE) účastní Sorin Sirkus (FI), Le Plus Petit Cirque du Monde (FR), École De Cirque De Bruxelles (BE), Galway Community Circus (IE) a Cirkus Zaltimbanq (LU). Tematicky je projekt The Young European Hood: creative circus, active and trustful zaměřen na lidská práva a jejich význam v Evropské unii. Téma projektu se objeví jak v jednotlivých workshopech, tak ve výsledném představení. Projekt byl podpořen v rámci akce Výměna mládeže programu Mládež v akci. CIRQUEON (Centrum pro nový cirkus) je zastřešující organizace pro podporu a rozvoj nového cirkusu  v České republice. Je členem mezinárodní sítě Circostrada Network, Caravan network a Federace profesionálních cirkusových škol FEDEC. Hlavní náplní CIRQUEONU je poskytování informací o domácím i evropském dění na poli nového cirkusu, podpora projektů nové cirkusové vlny vznikajících v České republice a rozvoj cirkusových dovedností profesionálů i široké veřejnosti. www.cirqueon.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: