Studenti konzervatoře Duncan Centre se představí v projektu Marty Trpišovské

Studenti konzervatoře Duncan Centre se představí v projektu Marty Trpišovské

Studenti konzervatoře Duncan Centre se představí v projektu Marty Trpišovské

Ve středu 21. února 2018 představí studenti 3. ročníku taneční konzervatoře Duncan Centre premiéru připravovaného tanečního projektu Ostrov de Forma. Choreograficky se na projektu podílí Marta Trpišovská, se  kterou studenti spolupracují od začátku školního roku. Repríza proběhne 22. února.

„Vybrala jsem poměrně náročné a obsáhlé téma, a to manýrismus, manýr. Studenti měli půl roku na to, aby se do něho ponořili a prozkoumali ho. Zároveň měli vytvořit dva duety a dvě sóla, inspirovaná buď tímto výtvarným směrem, nebo obecně tématem manýru. V představení bude i použita dobová hudba,“ říká Marta Trpišovská, autorka námětu a choreografie.
Primární inspirací se stal výtvarný princip, filozofie a umělecká díla 16. století spojené s obdobím manýrismu. Před diváky se otevře obraz té nejvyšší vybrané společnosti, která se každý rok schází, aby oslavila estetiku, kultivaci a prezentovala určitou vyumělkovanou šablonu.
Na choreografii spolupracuje Lea Švejdová, tanečnice a pedagožka. Světelný design představení zajišťuje Michael Vodenka, člen osvětlovacího týmu Divadla v Dlouhé a spolupracovník Divadla bratří Formanů a kostýmy vytvořila Mariana Novotná, dlouholetá kostýmní výtvarnice skupiny NANOHACH.
Studenti jsou momentálně v poslední fázi zkoušení a příprav, které zakončí na týdenním tanečním soustředění v Broumově.

Zdroj: Duncan Centre

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: