Studio ALTA nabídne příští týden komunitní setkání a společné otevření nové sezony

Pražské Studio ALTA sídlící v Karlínské Invalidovně zahajuje ve dnech 29.–30. dubna 2022 svou hlavní sezonu. Divákům se již potřetí otevřou prostory západního křídla historické budovy, stejně jako výjimečné zahrady, která ji obklopuje. ALTA není pouze kulturní a uměleckou institucí, ale i komunitním místem setkávání, které je přístupné všem. A tomu bude uzpůsoben také komponovaný program těchto dvou dnů. 

Studio ALTA nabídne příští týden komunitní setkání a společné otevření nové sezony

Studio ALTA nabídne příští týden komunitní setkání a společné otevření nové sezony

Páteční událost zahájí vernisáž výstavy obrazů Michaely PetrůInvalid dream. Michaela Petrů je absolventkou Rittsteinova ateliéru na AVU, ve své tvorbě zkoumá hranice malby a možností materiálu. V projektu Invalid dream soustřeďuje svou pozornost k pražské čtvrti Karlín a její proměně z dělnické lokality na developerskou oblast. Výstava bude po oba dva dny volně přístupná a potrvá až do 22. května. 

V průběhu obou dnů budou moci diváci zhlédnout taneční film Markéty Stránské a Jeana Gaudina: …Or to Be. Dílo tvoří tři „sóla“, tři postavy, které o sobě nevědí a které spojuje dohromady až divák, který je vidí společně. Náležitý prostor bude věnován také živým tanečním performancím. Pátek 29. dubna je Mezinárodním dnem tance a zahájení sezony přinese několik vystoupení, ve kterých budou publiku nabídnuty různorodé přístupy k pohybové tvorbě. Svou inscenaci MASS zde uvede soubor Holektiv a to v páteční premiéře i sobotní repríze. Jedná se o performativní projekt Evy Staré, který se věnuje tématu sebevědomí a sebeurčení. Představí se i zahraniční hosté: japonský tanečník butó žijící v Berlíně – Michyiasu Furutani či performer Mo Van z Peru, jehož tvorba je ovlivněna neošamanismem a přináší příchozím zklidňující možnost zaposlouchat se do sebe sama. Jeho aktuální představení nese název Keep the distance from humans a je audiovizuální performancí zkoumající hranice digitálního světa a přírody. Na rituální linku i komunitní atmosféru místa naváže závěrečný večerní Storytelling u ohně, který speciálně pro Studio ALTA připravilo uskupení story-telling.cz.

K celkovému pojetí Klíčení sezony ředitelka Studia ALTA Lída Vacková dodává: 

„Během dvou posledních dubnových dnů přinášíme do vnitřních i venkovních prostor Studia ALTA jarní oživení. V průběhu zimy bylo veřejných představení méně a řadě projektů jsme se mohli věnovat pouze v omezené formě. Nyní je před námi hlavní sezona a s ní ožívá náš pravidelný program i s otevřenou kavárnou. Znovu otevíráme naši komunitní zahradu pro potřeby zahradníků, stejně jako společný zahradní prostor dostupný všem hledajícím útočiště uprostřed velkoměsta, a to i mimo časy našich představení. 

V následujících měsících nás čeká celá řada rezidenčních pobytů začínajících i etablovaných uměleckých skupin z ČR i ze zahraničí. Divákům i komunitám nabízíme prostor pro setkání, rozvoj a práci, ale také pro odpočinek. V programu přinášíme možnost setkání se s kvalitními inovativními formami umění či experimenty zejména na poli současného tance, pohybového divadla a performing arts. Svou činností se snažíme vytvářet a podporovat prostor pro diskuzi a reflexi současného společenského světového dění a nabízet podporu potřebným.“

Po oba tyto dny bude otevřeno také pro všechny rodiče s dětmi, program pro ně vzniká ve spolupráci s organizací Město přátelské k dětem. Do sobotního programu je zařazena také loutková pohádka z dílny Dafa Puppet Theatre - Theseus

Speciálním bodem sobotního programu je pak čtenářská skupina Tools For Men With Feminist Ambitions, která si klade za cíl prostřednictvím čtení stejnojmenné knihy Martina Barnera otevřít praktickou debatu o mužství a roli feminismu v dnešním světě. 

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

Studio ALTA

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: