Studio ALTA otevírá „revoluční“ sezonu 6. září

Studio ALTA otevírá „revoluční“ sezonu 6. září

Studio ALTA otevírá „revoluční“ sezonu 6. září

V roce 25. výročí Sametové revoluce vstupuje Studio ALTA do své sedmé divadelní sezony. Šestého září ji otevře celodenním happeningem, jehož „revoluční“ myšlenkou je, že tanečníkem přece může být každý. Workshopy pro dospělé, děti i seniory večer vystřídá představení Boys Who Like To Play With Dolls Terezy Ondrové a Petera Šavela, které na sebe strhlo pozornost evropských tanečních expertů v dubnu na festivalu Spring Forward ve švédském Umea. Závěr večera bude patřit tančírně současného tance.
Sobotní program začne již v osm ráno jógou, pokračovat bude v devadesátiminutových intervalech kurzy současného tance, pohybovými hrami pro děti či tancem pro seniory. V průběhu celého dne si návštěvníci budou moci vyzkoušet mimo pohybové vyžití i principy městského zahradničení, zachytit tělo v pohybu v rámci fotografického workshopu či se osvěžit domácími nealko koktejly. K dispozici bude též hlídání dětí pro tancechtivé maminky.
V průběhu celé podzimní sezony bude Studio ALTA netradičními způsoby připomínat, že kdyby nebylo Revoluce, nebyl by v česko-slovenském kontextu ani současný tanec a nové divadlo. Svoboda přemýšlení je základním předpokladem autorské tvorby, jejíž finální tvar je vždy svrchovaným rozhodnutím autora. „Patříme ke generaci, které rodiče vyzvonili před čtvrtstoletím možnost svobodně přemýšlet, cestovat, poznávat, diskutovat, sdílet. Bereme to jako závazek a vytváříme prostor, kam člověk může přijít s otevřenou myslí a spolu s dalšími umělci a diváky intenzivně tvořit a prožívat,“ dodává k potřebě vztáhnout se k významnému výročí ředitelka Studia ALTA Lucia Kašiarová.
Vrcholem podzimní sezony v ALTĚ se stane sedmý ročník festivalu slovenského současného tance HYBAJ HO!, který proběhne od 29. září do 6. října 2014 ve Studiu ALTA, Divadle Komedie a Veletržním paláci NG. Hlavní festivalovou hvězdou jsou dnes již proslulí Les Slovaks Dance Collective, chybět ale nebudou ani stálice slovenské scény Debris Company, Petra Fornayová, Marta Poláková a mnoho dalších. Řada doprovodných aktivit zahrnuje například workshop se Zunou Kozánkovou, diskuzi na téma „25 let – jedna generace“ či vernisáž fotografií Stana Dobáka.

Program 6.9. 2014:
Revoluce v tanci: každý může být tanečníkem

8:00 – 9:30 / Jóga / Jana Půlpánová
9:45 – 11:15 / Současný tanec / Lea Švejdová
9:45 – 11:15 /  Tanec pro seniory / Petr Veleta
12:30 – 14:00 / Jóga pro matky + hlídání dětí / Jana Půlpánová
14:15 – 15:15 / Pohybové hry pro děti 3 – 6 / Jana Novorytová
15:30 -  16:30 / Pohybové hry pro děti 6 – 12 / Jana Novorytová
16:30 – 18:00 / Současný tanec / Peter Šavel, Tereza Ondrová
9:30 – 12:30; 14:00 - 16:30 / Fotografický workshop
19:30 Boys Who Like To Play With Dolls
20:30 Tančírna současného tance www.studioalta.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: