Studio ALTA se přesouvá na veřejné kluziště

Na konci ledna přesouvá pražské Studio ALTA svůj umělecký program na plochu dočasného venkovního kluziště u Velkého mlýna, přímo před brány svého libeňského působiště. Čtyřdenní program ALTA NA LEDU v jedinečných podmínkách se odehraje od 24. do 27. ledna. Na bruslích propojí současný tanec a krasobruslení, ale nabídne i sousedskou slavnost či environmentální témata. Vstupné na většinu programu je navíc pro veřejnost zdarma. 

Studio ALTA se přesouvá na veřejné kluziště

Studio ALTA se přesouvá na veřejné kluziště

ALTA NA LEDU pojímá ledové kluziště nejen jako jeviště pro současné performativní umění, kterým se Studio ALTA dlouhodobě zabývá, ale i jako environmentální téma či místo pro sousedskou slavnost a společné volnočasové aktivity. První večer pod názvem POVRCHY nabídne setkání tanečníků a krasobruslařů, kteří budou na bruslích zkoumat průsečíky svých disciplín. Další den budou sami návštěvníci na bruslích tvořit umělecké dílo GLISSANDO, speciální zvukovou kompozici maďarského umělce Davida Somló, která vznikne živě, přímo pod ledovým ostřím bruslících. Třetí den pak téma ledu pojímá ve vážnějším duchu – program se přesune do Velkého mlýna a po performance Michaely Daškové bude následovat diskuze s vědci a výzkumníky o ubývajícím ledu na Antarktidě. Dny na ledu pak zakončí závěrečný MASOPUSTNÍ BANQUET, na kterém se podílí hned několik libeňských organizací. Veselý průvod Libní bude zakončen znovu na kluzišti s bruslením a sousedskou hostinou. 

Program ALTA NA LEDU je další z intervencí tohoto kulturního centra do prostoru pražské Libně, kam se Studio ALTA v loňském roce přesunulo. Bude tak pomyslným intermezzem atypické sezóny, kterou organizace připravuje ve ztížených podmínkách rekonstrukce budovy bývalého pivovaru. 

Více informací a kompletní program naleznete na https://www.altart.cz/program/alta-na-ledu/ 

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

ALTA na ledu

Studio ALTA

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: