Studio ALTA se připravuje novou sezónu

Studio ALTA sídlící od loňského roku v pražské Libni představuje veřejnosti novou programovou sezónu, ve které oživí své venkovní prostory a libeňské podzámčí. Současně s nabitým kulturním programem bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy, ve které bude kulturní centrum sídlit nejméně do roku 2035. První program specifické venkovní sezóny začne už 7. května.

Studio ALTA. Foto Simona Rybová.

Studio ALTA. Foto Simona Rybová.

Sezóna 2024 je pro Studio ALTA ojedinělou programovou výzvou, ale i příležitostí, jak proniknout za zdi divadelního sálu v bývalém pivovaru. Ve svém letošním programu se proto zaměří jak na zahradu přiléhající k budově, tak na prostranství přilehlé k celému objektu a zasahovat svými kulturními akcemi bude i do veřejného prostoru v Libni. Tanec, performance, divadlo a další program tak budou čelit venkovním podmínkám, to však dramaturgický tým považuje za zajímavou příležitost. Těšit se lze na tematické programové bloky zaměřené například na veřejný vs. soukromý prostor, ženy v umění, témata přírody, nejmladší umělecké generace aj., cílené na dospělého i dětského diváka. Vedle lokálního programu bude podstatnou část sezóny tvořit i linka ALTA TOURS, tedy kulturních výjezdů a výletů, které pražské kulturní centrum už řadu měsíců rozvíjí. V programu nebude chybět koncept výletů za kulturou mimo Prahu PerformanceBus nebo výjezdy do spřátelených kulturních institucí. 

Vedle kulturního programu čeká libeňské kulturní centrum náročná rekonstrukce bývalého pivovaru v multifunkční umělecký a společenský prostor. Rekonstrukce, která nás čeká, je dosud největší výzvou, se kterou se organizace za patnáct let svého působení potýkala. V tuto chvíli jsme stále v projekčním a administrativním procesu, v blízkých měsících plánujeme podání žádosti o stavební povolení. Po skončení venkovní sezóny, tedy na podzim a v zimě, nás v ideálním případě čekají stavební práce. Na jaře 2025 bychom pak měli pro veřejnost otevřít horní budovu, říká ředitelka Studia ALTA Lída Vacková. 

Na první část programu se mohou návštěvníci těšit již od 7. do 9. května. Ve veřejném prostoru libeňského podzámčí na ně čeká program věnovaný jarní tematice a dřevu s řadou workshopů, tanečním představením či storytellingem u ohně.

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

Studio ALTA

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: