Světlana Zacharova vystoupí v lednu v Praze

Amore (Světlana Zacharova). Foto Vladimir Fridkes.

Amore (Světlana Zacharova). Foto Vladimir Fridkes.

Světlana Zacharova se spolu s předními sólisty a baletními umělci z Velkého divadla v Moskvě představí v komponovaném večeru s názvem Amore, který bude uveden 10. ledna 2019 v Kongresovém centru v Praze. Kromě Zacharové se představí Michail Lobuchin, Denis Rod’kin nebo Denis Savin. Program je složen ze tří děl, které spojuje slovo láska. Amore je výsledkem tvůrčího hledání tří choreografů - Jurije Posochova (San Francisco Ballet), Patricka de Bana (Wiener Staatsballet) a Marguerity Donlon, irské choreografky pracující v Německu.

První dílo Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu P. I. Čajkovského, inspirovaného milostným románkem z Božské komedie Dante Alighieriho.
Choreografem druhé choreografie Rain Before It Falls (Dokud nezačalo pršet) je Patrick de Bana, který v díle sám tančí.  Hudební doprovod tvoří hudba J. S. Bacha a moderní elektronika О. Respighiho a C. Pino Quintany.
Večer uzavře Strokes Through the Tails (Tahy přes chvosty not) Marguerity Donlon spojující tanec a hudbu W. A. Mozarta (jeho Symfonii č. 40 g-moll). Kostýmy pro Strokes Through the Tail a Francesca da Rimini vytvořil ruský módní designér Igor Čapurin, který tanečníky halí do odstínů bílé a červené. Bílá barva vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt.

Trailer k Amore zde.

Zdroj: Music Factory, s.r.o.

Témata článku

Světlana Zacharova

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: