Taneční aktuality představují novinku – elektronický měsíčník zdarma

Taneční aktuality představují novinku – elektronický měsíčník zdarma

Taneční aktuality představují novinku – elektronický měsíčník zdarma

Redakce Tanečních aktualit představuje další novinku druhé dekády své existence – Měsíčník TA. Jeho cílem je důsledná archivace textů z produkce internetového časopisu www.tanecniaktuality.cz. Tato elektronická verze textů ve formátu PDF je nastupující generací doposud vydávané Ročenky Tanečních aktualit. Všechny publikované texty budou v původní podobě i s obrazovým materiálem pravidelně sdružovány v přehledném souboru, který bude volně k dispozici na webových stránkách magazínu, odkud si jej zájemci budou moci kdykoliv zdarma stáhnout (odkaz zde). S tímto krokem se zároveň redakce rozhodla zcela proměnit koncepci každoročně vydávané Ročenky Tanečních aktualit.

„Taneční aktuality nashromáždily za deset let své existence velké množství textů, které by chtěly uchovat přehledně zpracované a dostupné pro další generace. S jejich růstem se bohužel snižuje přehlednost portálu i jejich snadné vyhledávání, které je důležitým a přitom technicky náročným prvkem. Z tohoto důvodu bude součástí nové struktury připravovaného webu také jednoduché ajax vyhledávání, kde bude možno texty filtrovat, a vstup do dobře organizovaného archivu,“ vysvětluje šéfredaktorka Lucie Hayashi.
S tím také souvisí nutná proměna koncepce Ročenky Tanečních aktualit. Dosavadní pojetí stálo na pomezí archivace a popularizace, Ročenka byla selektivním výběrem textů publikovaných na webovém portálu. Publikované texty již nadále nebudou přetiskovány, nicméně každý měsíc budou shromážděny v on-line PDF souboru na webových stránkách časopisu. Tento Měsíčník TA bude dostupný všem zcela zdarma i s možností tisku pro vlastní potřebu.
„Taneční aktuality se tím ale nevzdávají své tištěné verze, naopak chystají zcela nové pojetí každoroční publikace. Bude se jednat o štíhlejší sborník původních autorských textů, které nebudou publikovány na webu, ale budou zahrnovat rozsáhlejší rozhovory nebo úvahy na aktuální témata s komplexnějším a kontextovějším pojetím,“ uzavírá Petra Dotlačilová, supervizorka projektu nové publikace. Toto speciální vydání je plánováno už na příští podzim. Měsíčníky TA naleznete zde.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: