Taneční aktuality slaví desetileté výročí: chystáme řadu novinek i akcí

Taneční aktuality slaví desetileté výročí: chystáme řadu novinek i akcí

Taneční aktuality slaví desetileté výročí: chystáme řadu novinek i akcí

Internetový server www.tanecniaktuality.cz oslaví letos deset let od svého založení a v rámci tohoto výročí redakce připravuje řadu doprovodných akcí. Hlavní novinkou je spuštění on-line databáze tanečních subjektů v Praze i regionech, která bude zaštiťovaná týmem Tanečních aktualit. Databáze bude veřejnosti představena v rámci festivalu ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA v dubnu. V průběhu roku se mohou čtenáři těšit na setkání s autory (to první se koná již 25. února ve Studiu ALTA) nebo rozhovory s našimi redaktory.
„Chtěli bychom se v tomto roce zamyslet nad dosavadní funkcí portálu a jeho možnostmi vývoje a růstu, aby byl pro českou taneční scénu přínosem i do dalších let. Osobní setkání a diskuse s našimi partnery a čtenáři, uměleckou i odbornou veřejností je pro nás stěžejní zpětnou vazbou a motivací k růstu. Věřím, že Taneční aktuality mají hodně skrytého potenciálu, který nastal čas probudit,“ říká Lucie Hayashi, spoluzakladatelka a nynější šéfredaktorka portálu.
Setkání redakce s veřejností proběhne 25. února 2016 v 18.00 hodin ve Studiu ALTA. Účastníci se při této příležitosti mohou seznámit s autory, vnést podněty ohledně činnosti portálu nebo návrhy na jeho proměnu.
Koordinátorka databáze Daniela Machová k novému projektu říká: „Internetové médium disponuje jedinečnou schopností expanze, je tedy ideální pro úložiště a archivaci všech důležitých informací o tanci v České republice. Souhrnná databáze tanečníků, divadel, souborů apod. v České republice zatím neexistuje v uspokojivém rozsahu. Vzhledem k tomu, že Taneční aktuality jsou jedinečným aktivně fungujícím internetovým mezižánrovým komunikačním médiem, jsou pro shromáždění takové databáze ideálním prostorem. Díky několikaletému úspěšnému fungování v oboru v oblasti mediální komunikace máme dostatek zkušených a odborných pracovníků pro vytvoření kvalitního souhrnu dat.“
Databáze bude obsahovat následující části: Divadelní scény, Umělecké soubory, Umělci, Produkční jednotky, Konzervatoře a VŠ, ZUŠ, Taneční studia, Literatura a Festivaly.
Partnerem projektu je Tanec Praha / ČTP 2016. Oficiální prezentace projektu se uskuteční u příležitosti konání festivalu ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA ve dnech 20. až 25. dubna 2016.

Taneční aktuality jsou provozovatelem internetového časopisu o tanci a pohybovém umění. Portál je jedinečné aktuální, odborné, interaktivní a zdarma přístupné médium. Každodenně aktualizované zpravodajství i informační servis (přehled představení, workshopů, konkurzů atd.) plní web množstvím dat, stejně jako autorskými články reflektujícími současné dění nejen v Praze. Od roku 2008 vydává redakce Ročenku, tj. publikaci shrnující nejvýznamnější umělecké počiny na poli tance a pohybového umění za uplynulou divadelní sezonu. O úspěšnosti Tanečních aktualit hovoří nejenom rostoucí návštěvnost webových stránek, ale i počet fanoušků na sociálních sítích. Patrný je rovněž neutuchající zájem státních i soukromých divadel, tanečních škol a nezávislých uměleckých subjektů či tanečních umělců o navázání spolupráce.

Zdroj: Taneční aktuality

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: