Taneční projekt s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře naposledy v této sezoně

Taneční projekt s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře naposledy v této sezoně

Taneční projekt s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře naposledy v této sezoně

Celovečerní rodinný balet Vítej na světě využívá poetické texty čtyřiadvaceti písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Jejich příběhy inspirovaly tým tvůrců k choreografiím, které mapují pět životních etap – narození, dětství, školní léta, dospívání a dospělost. V interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších konzervatoristů Tanečního centra Praha, bude toto představení k vidění v neděli 11. února 2018 v Divadle na Vinohradech a to naposledy v této sezoně.

Projekt Vítej na světě vznikl na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře Taneční centrum Praha, která dále doplňuje: „Choreografické zpracování a realizace byla nabídnuta celému pedagogickému sboru. Ve výsledku se zúčastnily Natálie Housková, Agurtzane Peréz Olóriz, Pavla Königsmarková a Vlasta Schneiderová. Choreografický tým se klene přes tři generace (dohromady je nám sto šedesát sedm let, rozdíl mezi nejstarší a nejmladší je 41 let). Fyzicky jsme velmi rozdílné (rozdíl ve výšce postav ,dělá‘ téměř třicet centimetrů). Ale jak jsme si vyzkoušely, představy a cíle, co a jak pro studenty a se studenty, máme téměř identické. Toto současné taneční divadlo je určeno dětem stejně jako dospělým divákům, protože se nesnaží být infantilní ani podbízivé.  Tanečními scénickými prostředky, doplněnými projekcí, vyjadřuje životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textu písní známé autorské dvojice obsaženy.“
Autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je studentská umělecká agentura Mezinárodní centrum tance. Premiéru mělo představení v únoru 2016 ve Stavovském divadle v Praze.

Zdroj: 2media.cz s.r.o.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: