Taneční událostí sezóny má být švýcarský soubor Alias s hypnotickou choreografií Sideways Rain

Taneční událostí sezóny má být švýcarský soubor Alias s hypnotickou choreografií Sideways Rain

Taneční událostí sezóny má být švýcarský soubor Alias s hypnotickou choreografií Sideways Rain

Za týden čeká Prahu taneční událost sezóny: o vrchol festivalu TANEC PRAHA 2012 se 26. a 27. června v Hudebním divadle Karlín postará švýcarský soubor Alias, který uvede hypnotickou a fascinující choreografii Sideways Rain. Jejím autorem je Guilherme Botelho, slavný choreograf brazilského původu, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf tohoto souboru.
Dílo sklízí úspěch a nadšení diváků i kritiků po celém světě. „Guilherme Botelho vytvořil představení tance smyslů hraničící s transem. Hypnotické, úchvatné, nesnesitelné i fascinující… Životadárná síla v čiré formě,“ napsali například o Sideways Rain ve švýcarských novinách Le Temps.
Název v angličtině popisuje situaci, kdy déšť díky silnému větru nepadá shora dolů, ale ze strany. Přijde mi, že je to přesné jméno pro toto dílo,“ vysvětluje Guilherme. Tanečníci se totiž nikdy nezastaví a v představení se pohybují z levé strany pódia na druhou a simulují tak nekončící tok řeky a života. Chůze, běh, pád, vzestup, konec a znovu začátek. Vede je nevysvětlitelná touha běžet. Běžet kam? Za osudem, který jako by jim unikal mezi prsty. Jsou ztělesněním lidského údělu, evoluce člověka i přerodu vesmíru. „Chtěl jsem vytvořit představení o neustálém běhu života, což je samozřejmě těžké téma. Napadl mě obraz řeky a od něj se odvíjí neustálý pohyb tanečníků z jedné strany na druhou. Co mě také inspirovalo a má hypnotický dopad na tuto choreografii, jsou obrazy a výtvarná estetika,“ uvádí Guilherme.
Vstupenky jsou v prodeji v cenách od 230 do 1090 Kč na pokladně divadla Ponec a Hudebního divadla Karlín. Rezervace možné také přes předprodejní síť Ticket-art. Více informací na www.tanecpraha.cz. Foto: Jean Yves-Genoud

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: