Tanečníci Ballet Hommes Fatals vystoupili na gala v Německu

Tanečníci Ballet Hommes Fatals vystoupili na gala v Německu

Tanečníci Ballet Hommes Fatals vystoupili na gala v Německu

Tanečníci a členové souboru Ballet Hommes Fatals Karel Audy a Mathias Deneux hostovali s pas de deux z baletu Don Quijote v německém Pforzheimu. Zúčastnili se mezinárodního galapředstavení, jehož výtěžek byl věnován nadaci na podporu nemocných AIDS.

„Představení Ballet Hommes Fatalas, kde tančí i ženské role jen muži, jsme poprvé uvedli před rokem v divadle Hybernia v Praze, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly vyprodané, diváci byli nadšeni. Postupně jsme vyšperkovali jednotlivé kusy z představení, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili,“ podotýká leader skupiny Michal Štípa a pokračuje: „Německému publiku jsme se představili již v lednu ve Stuttgartu s poslední osvědčenou verzí. Některé vtipy samozřejmě vznikly i spontánně během představení.“
Karel Audy doplňuje: „Na představení se ve Stuttgartu nás viděl šéf baletního souboru z Pforzheimu Guido Markowitz, který nás pozval na galavečer do svého divadla a vybral si náš osvědčený výstup z Dona Quijota. Na gala jsme si připravili s kolegou Mathiasem Deneuxem upravenou verzi pro dva tanečníky, také s námi vystoupili tanečníci z tamního souboru při scéně s velkými vějíři.“
Gala se konalo 1. dubna 2017 ve Pforzheim Theatre, program zahrnoval například pas de deux z Diany a Acteona, Legendu v choreografii Johna Cranka a především moderní kusy. Choreografie byly zatančeny v podání tanečníků ze Stuttgarter Ballett, Staatsballett Karlsruhe, Dutch National Ballet a dalších souborů včetně sólistů Pfrozheim Theatre.
O svém duetu tanečníci Mathias Deneux a Karel Audy říkají. „Měli jsme skvělé místo pro vystoupení, předposlední číslo na konci večera. Nečekali jsme, že na jevišti bude moderní podlaha, pro modernisti je to příjemnější, ale na klasický balet je nevhodná. Na balanc a otočky to bylo složitější, dopadat na tuto podlahu bylo jako skákat na balon, ale dopadlo to výborně. Publikum se rozehřívalo postupně a na konci pas de deux z Dona Quijota projevovali diváci velké nadšení, volali bravo a dlouze tleskali,“ popisuje galapředstavení Karel Audy.

Zdroj: Ballet Hommes Fatals

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: