Trutnov ožije novým cirkusem

Trutnov ožije novým cirkusem

Trutnov ožije novým cirkusem

Osmý ročník festivalu Cirk‑UFF opět nabídne přehlídku českých i zahraničních novocirkusových souborů. Největší událostí bude vystoupení mezinárodního uskupení FAUNA s představením Fauna, které odhaluje prapodstatu lidského chování. Z české scény se představí například Losers Cirque Company, Bratři v tricku, tYhle a mnoho dalších. Festival se v Trutnově uskuteční od 31. května do 3. června 2018. Kompletní program zde.

Na Cirk-UFF přijede letos 17 souborů s 29 představeními. Hlavním lákadlem programu bude show Fauna, která letos získala nejvyšší možné ocenění v oboru na edinburském Fringe festivalu. Jedná se o šest performerů z několika souborů - Gravity & Other Myths, NoFit State Circus, Seven Fingers a Poivre Rose. Podívanou doplní živá hudba v provedení akustického kytaristy a hráče na perkuse, kterým je Geordie Little. Představení je možné zhlédnout v pátek a v sobotu ve večerních hodinách.
Na programu bude i představení 360 AllStars. Protagonisté této show, propojující pouliční hrátky s představiteli oborů BMX, basketball freestyle nebo cyr wheel, sami svůj styl označují jako radikální městský cirkus.
Novinkou bude australské seskupení Time in Space s představením The Displaced. Soubor sedmi akrobatů se dle vlastních slov snaží vytvořit svět usilující o více lidského sbližování. The Displaced kombinuje akrobacii s výjevy odloučení, touhy a opětovného shledání. Zahraniční účast pak bude zastoupena i v představeních souborů Circo Frico, jenž pro Cirk-FF připravuje premiéru projektu BIBI2, a rovněž v Česku dobře známá a delší dobu působící švýcarská dvojice Compagnie Des Pieds Perché.

Česká scéna nového cirkusu
Kromě zahraničního programu nabídne festival Cirk-UFF přehlídku české novocirkusové scény Czech Showcase. Vedle známých souborů jako Losers Cirque Company nebo Squadra Sua, chystá Cirk-UFF také několik novinek. Poprvé se v Trutnově objeví soubor tYhle s představením LEGOrytmus, které prostřednictvím sportovního tématu nabízí cestu, jak přemýšlet o naší společnosti. Představení je inspirováno olympiádou, spartakiádou i aerobikem a k vidění bude dvakrát během festivalu před Uffem.
Soubor Bratři v tricku přiveze novinku Lov, kterou vytvořil spolu s dívčím uskupením Holektiv. Jejich nový společný projekt se pohybuje na hranici mezi novým cirkusem, tancem a divadlem. Bratři v tricku se objeví také před Uffem s již známým kusem Běžkařská odysea. Další letošní novinkou bude ohnivá podívaná Fire Act Vol. Superman v podání Amanitas Fire Theatre, ve kterém se prolíná pohybové divadlo s prvky nového cirkusu, fireshow, akrobacie a pantomimy. Do Trutnova přijede také klaunské trio Squadra Sua a s představením Sólo vystoupí držitel ceny Thálie – Radim Vizváry.
Ani letos nebude chybět páteční Cirk-UFF party v režii DJs Mackie MesseraTropicalisty, doplněná o saxofonovou live show. Již potřetí pak proběhne Pruhovaná výzva, tedy setkání příznivců nového cirkusu v pruhovaném oblečení. Na své si přijdou také děti v rámci programu Cirkusu LeGrando před Uffem.  Malí i velcí návštěvníci si vyzkouší několik cirkusových disciplín, např. chůzi po hřebících, chůzi na laně, akrobacii nebo žonglování. Festival Cirk-UFF proběhne jako každoročně v trutnovském polyfunkčním divadle UFFO, šapitó i ulicích města. V rámci doprovodného programu proběhne rovněž koncert skupiny Mydy Rabycad.

Zdroj: UFFO Trutnov - Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: