Udílely se britské Národní taneční ceny 2014

Minulý týden byly v londýnském divadle The Palace uděleny každoroční národní ceny v oblasti tance, National Dance Awards. Z dvou set nominovaných tanečníků, choreografů a souborů vybírala porota 60 kritiků vítěze v několika kategoriích. A tady jsou výsledky:

Nejlepší klasická choreografie: Christopher Wheeldon (Aeternum, Royal Ballet), dále byli nominováni také Mark Morris (Beaux, San Francisco Ballet); David Nixon (The Great Gatsby, Northern Ballet); Alexei Ratmansky (24 Preludes, Royal Ballet)

Nejlepší moderní choreografie: Russell Maliphant (Fallen pror BalletBoyz®)

Z dalších nominovaných: Guilherme Botelho (Sideways Rain, Alias); Matthew Bourne (Sleeping Beauty, New Adventures); Sidi Larbi Cherkaoui (Puz/zle, Eastman)

Nejlepší klasická tanečnice: Yuan Yuan Tan (v RAkU, San Francisco Ballet)
Z dalších nominovaných: Nancy Osbaldeston (jako Balerína v Petruškovi, English National Ballet); Cira Robinson (v War Letters für Ballet Black); Akane Takada (jako Olga v Oněginovi, Royal Ballet)

Nejlepší klasický tanečník: Nicolas Le Riche (Le Jeune Homme et la Mort, English National Ballet)
Z dalších nominovaných: Jeffrey Cirio (v Plan to B, Boston Ballet); Israel Galvan (za flamenkové vystoupení v Sadler’s Wells); Brian Maloney (jako Bratfisch v Mayerling, Royal Ballet)

DANCERS PRO AWARD nejlepší performerka: Julie Cunningham (v New Works 2012 Michael Clark Company)

Z nominovaných: Rocío Molina (Danzaora, Sadler’s Wells); Clemmie Sveaas (Witch-Hunt, Bern Ballett); Hannah Vassallo (jako Aurora ve Spící krasavici, New Adventures)

DANCERS PRO AWARD nejlepší performer: Paul White (v The Oracle für Meryl Tankard)
Z nominovaných: Nathan Goodman (v Madcap, Richard Alston Dance Company); Christopher Marney (jako Šeříkový vévoda, Spící krasavice v produkci New Adventures); Liam Riddick (v Buzzing Round the Hunisuccle, Richard Alston Dance Company)

JANE ATTENBOROUGH DANCE UK INDUSTRY AWARD:
Amanda Chinn, intendantka Scottish Dance Theatre

GRISHKO AWARD nejlepší nezávislá skupina BalletBoyz® the Talent

STEF STEFANOU AWARD nejlepší soubor Mikhailovsky Ballet

THE DANCING TIMES AWARD nejlepší tanečník
Dane Hurst (Rambert)
GRISHKO AWARD nejlepší tanečnice 
Natalia Osipova

DE VALOIS AWARDS za výjimečné zásluhy Leanne Benjamin und 
Matthew Bourne Zdroj: Tanznetz.de

Témata článku

Velká Británie

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

listopad 2019

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: