Umělecký ředitel finského baletu zbaven funkce z důvodu nevhodného chování

Vedení operního domu v Helsinkách, pod který soubor baletu spadá, 26. března 2018 oznámilo, že zbaví dosavadního uměleckého ředitele Kennetha Greveho všech manažerských funkcí. Ředitelem ale zůstane  až do vypršení smlouvy 31. července 2018. K tomuto rozhodnutí vedení dospělo na základě obvinění některých tanečníků, podle kterých se Greve v zaměstnání choval nevhodně, komentoval jejich vzhled či měl poznámky ohledně jejich osobního života. Organizace prohlásila, že podobné chování se nesmí přehlížet, a že má konkrétní protokoly na prevenci a řešení takových případů. Ředitelka divadla Gita Kadambi uvedla, že situaci otevřeně prodiskutovali a v zájmu udržení dobrého pracovního prostředí dospěli společně s Grevem k rozhodnutí, že bude zbaven manažerských funkcí. „Je to nešťastná situace, navzdory všemu si stále vážíme chvályhodné práce, kterou Kenneth pro soubor vykonal,“ dodává Kadambi.
Zaměstnanci divadla mají podle dostupných komentářů pocit, že situace byla řešena přiměřeně a všichni se budou snažit pokračovat v práci jako obvykle. 
Kenneth Greve vydal prohlášení, ve kterém říká: „Je mi to velice líto. Miluji svoji práci a uznávám, že jsem jako ředitel překročil určité hranice. Omlouvám se tanečníkům Národního baletu za svoje chování. Doufám, že to nepoškodí reputaci Národního baletu a jeho budoucnosti ve Finsku.“
Kenneth Greve, bývalý sólista dánského královského baletu, choreograf a baletní mistr, byl uměleckým ředitelem finského národního baletu od roku 2007. Mezi mnoha tituly, které jako choreograf vytvořil, se řadí i Labutí jezero, nastudované v roce 2009 i baletním souborem Národního divadla v Praze. Po oficiálním ukončení Greveho kontraktu nastoupí na místo umělecké ředitelky Švédka Madeleine Onne.


Zdroj: Yle, Helsingin Sanomat

Témata článku

Finsko

Tanec

Komentář

vložil LU

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Jsem zvědavá, jakou lavinu tohle spustí. Jestli v baletu ještě někdo vlivný zbude...

Zobrazit další komentáře 1

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: