V Janáčkově divadle rozdali Ceny Diva 2016

V Janáčkově divadle rozdali Ceny Diva 2016

V Janáčkově divadle rozdali Ceny Diva 2016

Inscenace Petite Mort byla zvolena nejúspěšnější baletní inscenací na scéně Národního divadla Brno v roce 2016. Absolutním vítězem cen se stala pěvkyně Pavla Vykopalová. Rozhodli o tom diváci shodně s členy odborných porot v hlasování Cen Diva 2016, které byly uděleny 12. dubna 2017 v Janáčkově divadle.

Vedle nejlepších inscenací bodovali u diváků i odborníků rovněž jejich protagonisté. V baletních cenách, konkrétně v kategorii nejlepší ženský výkon v baletu, získala nejvíce hlasů sólistka Ivona Jeličová, a to jak u diváků, tak u odborné poroty. V kategorii nejlepší mužský výkon v baletu to byl u diváků sólista Michal Pimek a u odborné poroty demisólista, Kanaďan Arthur Abram.
I letos se rozhodlo Národní divadlo Brno zdůraznit celoživotní přínos baletnímu, opernímu a činohernímu umění oceněním výrazných osobností. Do síně slávy tak vstoupil emeritní sólista baletu Josef Kubálek.
Poprvé dostali možnost vybrat ze svého středu Hvězdu divadelního zákulisí zaměstnanci Národního divadla Brno. Jejich rozhodnutí padlo na jevištního mistra Mahenova divadla Borise Ráboně.
Udělování Ceny Diva 2016 v celkem 24 kategoriích doprovodily ukázky z inscenace opery Bohuslava Martinů Hry o Marii v režii Jiřího Heřmana a pod taktovkou Jakuba Kleckera se sólisty, orchestrem a sborem NdB, Pěveckým sborem Masarykovy univerzity a Dětským sborem Brno. Laureáti získali dřevěné kraslice velikosti pštrosího vejce s tradičním dvoubarevným moravským dekorem, jejichž autorem je restaurátor a řezbář Martin Hrdlička.
Potěšilo nás, že naši diváci mají skvělý vkus, protože se téměř ve všech případech jejich výběr těch nejlepších shoduje s výběrem odborné poroty. Laťka je nastavena vysoko a my ji nehodláme snižovat ani podlézat,“ dodává Zuzana Žáková Klimplová, PR NdB.

Zdroj: NdB

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: