V Jihočeském divadle odstartují novou divadelní sezonu

V Jihočeském divadle odstartují novou divadelní sezonu

V Jihočeském divadle odstartují novou divadelní sezonu

V následujících měsících se v Jihočeském divadle odehraje celkem šestnáct premiér, z toho dvě baletní. Oficiálně bude nová divadelní sezona zahájena Zahajovacím koncertem orchestru Jihočeského divadla ve středu 27. září 2017. Celou divadelní sezonu 2017/18 budou v JD provázet fotografie Honzy Sakaře. V improvizovaném studiu bývalého divadelního klubu tak v průběhu jednoho březnového týdne vznikla série fotografií k jednotlivým inscenacím, které budou mít svoji premiéru právě v letošní sezoně. Spolu s nimi nafotil Sakař také portréty uměleckých šéfů jednotlivých souborů JD i ředitele divadla.

Během uplynulé sezony spolupracoval baletní soubor s šesti choreografy, v létě 2017 k nim pak přibyl další v osobě Libora Vaculíka, který režíroval inscenaci Valmont v zámeckém parku v Českém Krumlově.
Letošní důležitou premiérou pro soubor baletu bude celovečerní balet na námět francouzské pohádky Kráska a zvíře. Malým i velkým divákům nabídneme původní choreografii Bély Kéri Nagyho na libreto scénáristy a básníka Tomáše Vondrovice. Kráska a zvíře byla mnohokrát zfilmována, uvádí se jako opera i muzikál, ale jako taneční představení bývá vidět jen zřídka. Na jaře 2018 vytvoří celovečerní titul pro soubor baletu Petr Zuska.
Umělecký šéf Lukáš Slavický soubor z velké části obměnil, a tak se i v tomto divadelním roce na scénách Jihočeského divadla objeví řada nových tanečních tváří.  Baletní soubor posílí tanečníci z Brazílie, Uruguaye, Itálie, Japonska, Rakouska i České republiky. Stejně jako v loňské sezoně bude náš baletní soubor účinkovat také na jiných než domácích scénách. V plánu jsou vystoupení v Čechách i zahraničí, například v Jihlavě, Brně, Mnichově či Pasově.
„Věříme, že si na své přijdou diváci všech věkových skupin a příznivci divadelní i hudební tvorby. Na všech našich scénách, ale i na dalších nečekaných místech našeho města a nejbližšího okolí na ně čeká pestrá nabídka představení a jiných uměleckých zážitků,“ uzavírají zástupci Jihočeského divadla.

Zdroj: Jihočeské divadlo

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: