V Plzni vystoupí žáci baletních škol od nás i ze zahraničí

Balet Gala 2017

Balet Gala 2017

Už pojedenácté se do Plzně sjedou žáci baletních škol a mladí neprofesionální tanečníci. Mezinárodní Balet Gala 2018 proběhne ve Velkém divadle v Plzni 3. listopadu 2018. K vidění budou choreografie vítězů a laureátů baletních soutěží. Tato plzeňská přehlídka je ale nesoutěžní. Inspirací pro mladé tanečníky bude i vystoupení sólistů Národního divadla v Brně Ivony Jeličové, která svoji sólovou kariéru začala právě v plzeňském divadle, a Uladzimira Ivanoua.

Na mezinárodní přehlídce Balet Gala vystoupí kromě žáků českých baletních škol i mladí tanečníci z Polska a Německa. „Pro letošní jedenáctý ročník se nám podařilo sestavit velmi atraktivní program, složený ze sólových i sborových vystoupení. Úroveň všech vystupujících je opravdu vysoká a i ti nejmladší, kterým je šest let, předvádějí mimořádné výkony,“ zve Šárka Ženíšková z pořádajícího plzeňského spolku Balet, který stojí za přehlídkou od jejího zrodu. Spolek založila v roce 2007 Bohumila Mejcharová, tanečnice, která působila dvacet šest let v baletním souboru Divadla J. K. Tyla. Kromě přehlídky Balet Gala spolek provozuje i baletní školičku Střevíček a od roku 2015 pořádá každoročně na jaře také amatérskou soutěž v klasickém baletu Plzeňský střevíček.
Od roku 2013 jsou ke každému ročníku přehlídky Balet Gala organizovány taneční workshopy, kterých se mohou účastnit i zájemci z dalších tanečních škol. Letos se uskuteční v neděli 4. listopadu v prostorách Fit Dance Art. Nebude chybět moderní a klasický balet a jednu taneční dílnu přislíbil vést host, polský pedagog Henryk Jeż (Ballet School im. R. Turczynowicza in Warszawa). Dalšími lektory budou pro kategorii klasický balet začátečníci Andronika Tarkošová a pro moderní balet/contemporary Miroslav Suda. Oba jsou členové souboru Divadla J. K. Tyla.

Zdroj: Balet, z. s.

Témata článku

Plzeň

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: