VerTeDance připravuje nový projekt s kapelou Zrní a Davidem Zambranem

VerTeDance připravuje nový projekt s kapelou Zrní a Davidem Zambranem

VerTeDance připravuje nový projekt s kapelou Zrní a Davidem Zambranem

Český taneční soubor VerTeDance připravuje druhou letošní premiéru. Projekt se španělským názvem Ceviche odkazuje k latinskoamerickému pokrmu z ryb, kde se ingredience, chutě a vůně kombinují podle fantazie šéfkuchaře. Tím se tentokrát stane David Zambrano. Premiéra projektu proběhne 21. listopadu 2015 ve Studiu ALTA v rámci projektu Noc divadel 2015.
Ceviche
je první spoluprací VerTeDance s improvizátorem Davidem Zambranem, se kterým se soubor v minulosti opakovaně setkal v rámci nejrůznějších workshopů. Projekt pro čtyři tanečnice (Tereza Ondrová, Martina Hajdyla Lacová, Bára Látalová, Lucia Kašiarová) doprovodí naživo kladenská kapela Zrní, která s VerTeDance v minulosti vytvořila projekt Kolik váží vaše touha?.
„David Zambrano, fenomenální tanečn
ík, inspirativní pedagog a neúnavný tvůrce, který svými technikami ,Flying Low‘ a ,Passing Through‘ ovlivnil několik generací především evropských tanečníků, nebude v Praze úplným nováčkem. Jako pedagog se zde objevil již několikrát, nejprve v souvislosti s festivalem Konfrontace (kolem roku 2000) a později ve Studiu ALTA, kde se v roce 2013 představil též jako vitální improvizátor v jedinečném večeru s Ivou Bittovou a K. J. Holmes,“ říkají organizátoři projektu.
„Ceviche je způsob, jak vytvořit vynikající improvizaci pro 4 ženy s příchutí citronu. Cílem projektu je vrátit se k samé podstatě tance jako rituálu a společného prožívání, sdílení zážitků a zkušeností s absolutní upřímností, kterou si člověk obvykle dovolí jen v kruhu nejbližších.  Ceviche je o přítomném okamžiku, tady a teď, o nakažlivé radosti z pohybu, hudby i života, popisuje projekt David Zambrano.

VerTeDance
Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Za 10 let existence vytvořili VerTeDance téměř 20 projektů a spolupracovali se spoustou tanečních osobností české i zahraniční scény. Soubor je držitelem mnoha ocenění, mimo jiné ceny pro Tanečnici roku (2010), ceny za Nejlepší světelný design (2012, 2014) či Ceny divadelních novin (2012, 2014). VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala třikrát cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva), 2012 (Kolik váží vaše touha?) a 2014 (Korekce). V roce 2015 byla VerTeDance udělena cena BE Audience Award 2015 a Mess Festival Award 2015 v rámci BE festivalu v Birminghamu a ocenění Herald Angel Award 2015 a nominace na Total Theatre Award na Fringe festivalu v Edinburghu za inscenaci Korekce.
www.vertedance.org

Zrní
„Něžný art brut, kladenskej uhelnej zen. Dřevo, svaly, voda, buchary. Jsme Zrní, kladenská kapela. Na hudbě nás baví si hrát, hudebně si povídat, komunikovat, jako prstama do vzduchu, jako lidi na ulici. Inspiruje nás cokoli: zvuky, zvířata, komiks, počítač, Poldovka. Vycházíme ze současné rychlé, elektronické doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, nové lidské pocity a situace, nové technické možnosti. A taky z lidové hudby, která jde z naší krajiny a ze zkušeností našich předků. Zpíváme česky. O nočním městě, bezdomovcích, jabloních v sadě. O hrdinovi počítačový hry, který jde do světa. Na koncertech hodně pracujeme s energií. Snažíme se být spontánní a přímočaří. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád v tomtéž složení. Zpěvy, housle, kytary, bicí, basa, flétna, beatbox, hrnečky, lžíce, samply, smyčky, kameny,“ o sobě říká skupina Zrní.
www.zrni.cz

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: