Vzniká platforma Kultura doma

Projekt Kultura doma, vznikající v době jedné z největších krizí současnosti, si klade za cíl napomoci kulturní scéně, která se na dobu trvání nezbytných opatření proti šíření nového typu koronaviru, byla nucena přesunout z divadel, klubů a jiných kulturních zařízení na obrazovky našich počítačů.

Vzniká platforma Kultura doma

Vzniká platforma Kultura doma

V online prostoru tak vzniká mnoho přenosů rozličných vystoupení, lidé i instituce existenciálně závislé na příjmech z prodeje lístků mají však velmi omezenou možnost na tato streamovaná vystoupení vybírat vstupné. Produkce je navíc roztříštěná na mnoha webových stránkách a sociálních sítích, a tak je pro potenciálního diváka velmi nepřehledná.

Nová webová platforma Kultura doma by měla přivést co největší část kulturního streamovaného obsahu na jedno místo. Pro diváky by tento ojedinělý projekt znamenal větší přehlednost v aktuálním kulturním dění. Zároveň by umožnil umělcům a institucím jednoduše na svá představení vybírat vstupné, s tím, že část z vybraných prostředků by putovala na pomoc s bojem proti koronaviru.

Ke spuštění dojde 12. 4. 2020 ve 12 hod.

Oficiálním provozovatelem platformy je SIESTA CLOUD s. r. o., projekt je provozován jakožto neziskový a benefiční.

Více na www.kulturadoma.cz.

Zdroj: www.divadlo.cz

Témata článku

karanténakoronavirusKultura doma

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: