Vznikla Nadace Fredericka Ashtona

V sobotu 8. října byla založena Nadace Fredericka Ashtona (The Frederick Ashton Foundation), jejímž posláním je pečovat o odkaz a dílo tohoto slavného britského choreografa. Jejím sídlem se stává londýnská Královská opera v Covent Garden, kde Ashton strávil většinu své tvůrčí dráhy. Tato nová nadace bude úzce spjata s již existujícím Ashton Trust, držitelem autorských práv Ashtonových baletů, se kterým bude mimo jiné spolupracovat při dalším vzdělávání kvalifikovaných pedagogů a budoucích inscenátorů Ashtonových děl.
Monica Mason, ředitelka Královského baletu v Londýně, tuto iniciativu jednoznačně vítá: „Je naprosto zásadní, aby Ashtonův umělecký odkaz jakožto zakládajícího choreografa Královského baletu byl uchován pro příští generace a držitelé autorských práv jeho děl měli oporu v činnosti této nadace.
Mezi bezprostředními úkoly nové nadace bude vytvoření nového online Ashtonova archivu, obsahujícího příslušné filmové záznamy z baletních sálů, mistrovských kurzů a rozhovorů s osobnostmi, jež s Ashtonem spolupracovaly. Díky katalogizaci písemných a fotografických materiálů bude oporou pro badatele a archiváře při výzkumu, vztahujícímu se k osobě tohoto tvůrce. Veškerý písemný, fotografický a filmový materiál bude katalogizován, počítá se se zpřístupněním katalogu a co největšího množství původního materiálu pro taneční oblast i širší veřejnost právě prostřednictvím online archivu. Zdroj:

www.dancing-times.co.uk

Témata článku

Velká Británie

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

leden 2020

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: