Za tři týdny startuje DANCE Life! 2022

O víkendu od 4. do 6. listopadu 2022 se na brněnské výstaviště vrací festival DANCE Life!. Již desátý ročník festivalu opět přináší to nejlepší z české a zahraniční taneční scény – na návštěvníky čekají desítky workshopů a masterclasses v 5 studiích, přes 50 vystoupení včetně Gala profesionálních tanečních souborů z celé republiky, 5 tanečních soutěží a pro talentované mladé tanečníky bude navíc opět zorganizován konkurz do baletní školy The Royal Ballet School.

Za tři týdny startuje DANCE Life! 2022

Za tři týdny startuje DANCE Life! 2022

Během pouhých tří dnů se v rámci DANCE Life! uskuteční na 100 workshopů s hvězdnými hosty – významnými českými i zahraničními tanečníky, jako např. Daria Klimentová, David Strnad, Veronika Tökoly, Jitka Tůmová, Fanny Barrouquére a další. Přehled workshopů a možnost rezervovat si své místo je zde. Kromě workshopů budou návštěvníci moct navštívit řadu vystoupení napříč tanečními styly, včetně speciálního bloku TOP DANCE Life! ART SHOW. Program festivalu současně přináší taneční soutěže, kterých se každoročně účastní ti nejlepší tanečníci z celé republiky a mezi kterými lze vyjmenovat například DANCE Life! Cup.

Vrcholem programu bude v sobotu 5. listopadu od 15:30 opět Ballet & Contemporary GALA, zahrnující Gala profesionálních tanečních souborů a Přehlídku tanečních konzervatoří, to nejlepší z české taneční scény. Mezi účinkujícími opět nebudou chybět soubory českých národních a významných regionálních divadel i nezávislé soubory, jako např. Národní divadlo v Praze, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Dekkadancers a další.

Na závěr festivalu nebude ani letos chybět konkurz do jedné s nejprestižnějších baletních škol na světě The Royal Ballet School, a to za účasti pedadožky a někdejší první sólistky baletu Anglického národního baletu Darii Klimentové. Zájemci o studium mají výjimečnou příležitost zúčastnit se tohoto mezinárodního konkurzu v neděli 6. listopadu – stačí se registrovat až do 31. října 2022. Více informací naleznete na odkazu ZDE.

Na DANCE Life! se pak po dvou covidových letech vrací jedno z největších lákadel festivalu – Taneční rekord, v rámci kterého se se už od roku 2013 ambasador festivalu Ondřej Sokol pokouší překonat s dalšími známými osobnostmi taneční rekord v největším počtu tanečníku na jednom místě tančící společně stejnou choreografii.

Více info o festivalu naleznete na webu nebo na Facebooku.

Zdroj: Art 4 People

Témata článku

Art 4 People

Výstaviště Brno

Tanec

Dance Life!

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: