Začíná česko-německý festival Dance transit

Začíná česko-německý festival Dance transit

Začíná česko-německý festival Dance transit

Ve dnech 10. - 12. dubna 2017 se v Praze uskuteční festival Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig, který je platformou pro podporu kreativní spolupráce v oblasti současného tance, mezi třemi městy – Prahou (10. - 12. 4. 2017), Drážďany (21. - 29. 4.) a Lipskem (27. - 29. 4.). Jeho pražská část nabídne ukázku české a německé taneční tvorby a také první český battle tanečních stylů Floor on Fire - Battle of Styles, ve kterém se na jevišti potkají nejen různé taneční styly (současný tanec, balet, break dance, folklor), ale rovněž taneční osobnosti z Čech i Německa. Součástí festivalu budou také představení v divadle Ponec, site-specific na Vítkově a doprovodný program zaměřený na česko-německou taneční scénu. Více na www.divadloponec.cz/dancetransit.

Pražskou část programu zahájí soubor Spitfire Company ve spolupráci s orchestrem BERG, multidisciplinárním dílem  Constellations I Before I Say Yes v divadle Ponec. Diváci se pak budou moci seznámit se site-specific projektem souboru Moving Orchestra, který se bude konat 11. dubna od 18:30 na Vítkově a po němž bude následovat v Ponci od 20:00 hod. představení německého souboru the guts company s názvem Das Fremde / ALIENIdentität. Přehlídka vyvrcholí 12. dubna ve 20:00 hod. v divadle Archa, kde se setkají čeští i němečtí taneční umělci, aby rozpoutali battle tanečních stylů. „Formát Floor on Fire / Battle of Styles, který konfrontuje, ale především sbližuje tanečníky různých žánrů (současný tanec, balet, break dance, folklór aj.), odhaluje virtuozitu tance ve všech jeho podobách. Schopnost improvizace, spolupráce a kreativita zúčastněných tanečníků dělá každé jeho uvedení unikátním,“ dodávají zástupci festivalu.
„Cílem festivalu je iniciovat intenzivnější propojení tanečních scén partnerských měst, která jsou si blízko nejen geograficky,“ říká Markéta Perroud a dodává: „jsem ráda, že můžeme navázat na úspěšný první ročník, který předčil naše očekávání.“
Během prvního ročníku festivalu, se např. v Hellerau – Evropském centru pro umění a divadle LOFFT odehrálo na 5 různých českých inscenací, a Spitfire Company s One Step Before the Fall získala i cenu Dance transit s podporou na vznik další nové inscenace. Tou je právě projekt Constellations I. Before I Say Yes, který celý festival v Praze otevírá.
„Cílem druhého ročníku bienále není pouze výměna tanečních děl, ale také stimulace lokálních scén. Partnerskými organizacemi festivalu jsou Tanec Praha / Ponec –  divadlo pro tanec, drážďanské Hellerau –  Evropské centrum umění a lipský LOFFT. Lokálními partnery celého festivalu jsou divadlo Archa a TanzNetzDresden,“ uzavírají organizátoři.

Zdroj: Tanec Praha

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: