Martin Kolda

Martin Kolda

Zakladatel a ředitel společnosti Art 4 People a člen rady Asociace tanečních umělců ČR. Působí také jako producent, kreativec, dramaturg, režisér, choreograf, pedagog a porotce interpretačních a choreografických soutěží.
Od mládí se věnoval společenskému tanci, roku 2007 dosáhl titulu vicemistra ČR ve standardních formacích, reprezentoval ČR na mistrovství Evropy a v současnosti je držitelem nejvyšší mezinárodní třídy „M“. Vystudoval konzervatoř Taneční centrum Praha, kde byl členem souboru Balet Praha Junior. S tímto souborem se účastnil mnoha zahraničních turné, soutěží a stáží (Skotsko, Francie, Německo, Itálie, Ukrajina atd.) Již při studiích byl členem baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Další jevištní praxi získával na scénách Stavovského divadla, Hudebního divadla Karlín, Jihočeského divadla atd. V roce 2013 absolvoval magisterské studium na katedře tance na HAMU. Při studiu vysoké školy zastával pozici vedoucího produkce souboru Balet Praha Junior.  Od roku 2014 začal spolupracovat s Pražským komorním baletem a v letech 2015 – 2016 zde působil jako výkonný ředitel a člen dramaturgické rady. S tímto souborem realizoval mnoho zahraničních turné po Evropě i v zámoří (Mexiko, Jižní Korea atd.).  Je dramaturgem a jedním ze zakladatelů festivalu Dance Life Expo, který kontinuálně pořádá od roku 2012. 

Od roku 2014 v rámci Art 4 People dramaturgicky a produkčně zastřešuje oslavy Mezinárodního dne tance. V roce 2019 založil nové taneční a pohybové studio Place 4 People. Režijně a dramaturgicky se podílel na projektech Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, DESIGNBLOK, CZECH TEAM Grand Event, ČESKO-SLOVENSKO má Talent, doprovodné programy festivalu Zlatá Praha, Dance Life Expo nebo v mnoha TV pořadech či filmech (Télévision Française 1, ZDF, TV Prima, Česká televize,…).


Texty autora

Konec komediantů v Čechách

Humor, zvláště ten satirický, je v našich krajích zakořeněný stejně tak silně jako třeba věčné klevetění. Ovšem nyní nastávají komediantům opravdu těžké časy, protože jim do řemesla začali fušovat, zdá se, nepřekonatelní konkurenti – politici.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE